Novi neuspeh ŽFK Una Fortuna 04

Igračice ŽFK Una Fortuna zabeležile su novi neuspeh u Prvoj ženskoj ligi. Na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača“ poražene su od odlične ekipe Požarevca sa ubedljivih 5:0. Prvu priliku za gol imala je domaća ekipa, preko Kristine Lazić, koja nije uspela da zahvati loptu sa peterca gola gostiju. U 12.minutu, nakon gužve ispred šesnaesterca domaćina, najprisebnija je bila Ana Lazarević, i svojoj ekipi donela prednost. Ista igračica je, 5.minuta kasnije, posle sumnjivog penala, povećala prednost Požarevljanki. Kragujevčanke su u finišu prvog poluvremena krenule agresivnije, ali promene rezultata nije bilo.

U nastavku utakmice ponovo je ekipa trenera Zorana Milenkovića pokazala želju da može da uradi nešto više na ovom susretu, ali je Vukovićka golom u 54.minutu ugasila svaku nadu. Do kraja utakmice viđena su još dva gola u mreži domaćina, i par prilika na obe strane.

Una Fortuna 04 – Požarevac   0:5  (0:2)

Pomoćni teren stadiona “Čika Dača“
Gledalaca: 50.
Sudije: Nikolić (Niš), Stanjević (Negotin), Ašanin (Jagodina).
Strelci: 0:1 Lazarević 12.min, 0:2 Lazarević 17.min (jedanaesterac), 0:3 Vuković 54.min, 0:4 Stoićević 70.min, 0:5 Čutura 87.minut.

UNA FORTUNA 04: Milosavljević, Sanja Lazić (od 66. Ristić), Mančić (od 60. Rosić), Čović (od 72. Đorđević), Smiljković, Nikolić, Antonijević (od 77. Bačević), Jurišević, Mladenović (od 75. Vranić), Kristina Lazić, Marković.

POŽAREVAC: Drezga, Đuričić (od 88. Milovanović), Mitrović (od 75. Đalović), Obradović, Denkić, Stefanović, Stojadinović (od 80. Vukmarković), Večerina (od 46. Stoićević), Čutura, Vuković (od 86. Jevremović), Lazarević. Trener: Stojan Jovanović.

Igračica utakmice: Ana Lazarević (Požarevac).

U narednom kolu, već u četvrtak, ŽFK Una Fortuna gostuje aktuelnom šampionu naše zemlje, ekipi Mašinca.

Rezultati i tabela nakon 13.kola Prve ženske lige.