Novi poraz, još veća briga

zok-smec-5Derbi začelja Viner Štediša Super lige zasluženo je pripao ekipi Jedinstva iz Užica, koja je sa ubedljivih 3:0 (25:13, 25:7, 25:18) savladala kragujevački Smeč. Ekipa iz Kragujevca je veoma lako izgubila prva dva seta, da bi tek u trećoj deonici pružila značajniji otpor raspoloženom domaćinu, ali nedovoljno za bilo kakvu nadu u ovom  meču.

Tako je ekipa Vladana Avramovića propustila još jedan voz za opstanak u elitnom rangu i sebi dosta zakomplikovala situaciju. Slab servis i jako loša realizacija napada, koštali su popularane „smečerke“ još jednog poraza, trinaestog u sezoni.

Jedinstvo je veoma lako i ubedljivo dobilo prva dva seta (25:13 i 25:7) i već tad se moglo naslutiti da će bodovi ostati u Užicu. Gošće su nešto bolje zaigrale u trećem periodu, ali je njihov otpor slomljen u finišu seta.
Danijela Džaković sa 19 i Miljana Trajković sa 18 poena predvodile su Užičanke do treće pobede u prvenstvu. Sa druge strane, po 6 poena postigle su Sara Vojnić-Purčar i Aleksandra Banović.

U narednom kolu „smečerke“ igraju možda i sudbonosni meč, kada je u pitanju opstanak u Super ligi. U Kragujevac stiže Dinamo iz Pančeva, i u slučaju poraza u tom meču, šanse Kragujevčanki za opstanak u elitnom rangu biće svedene na domen teorije.

Jedinstvo (Užice) – Smeč 5 3:0 (25:13, 25:7, 25:18)

Dvorana: SD „Veliki park“.
Sudije: Dušan Španović i Tomislav Popović.
Trajanje meča: 63 minuta.

JEDINSTVO: Tripković, Kraković, Sekulić 1, Kompirović 9, Jelisavčić 10, Glišović, Kutlešić 6, Marković, Džaković 19, Spasenić (libero), Trajković 18, Stanić. Trener: Stevan Ljubičić.