Novi poraz Kragujevčanki u gostima

Košarkašice Radničkog poražene su u Beogradu od Crvene zvezde sa 83:81 (23:22, 16:23, 23:20, 21:16), u utakmici 5. kola Prve A lige.

Sve do sredine druge četvrtine ekipe su bile ujednačene. Onda je usledila serija gošći od 15:2 i prednost 44:33. Na poluvreme se otišlo sa vođstvom Kragujevčanki od 45:39.

U 26.minutu susreta Radnički je imao i maksimalnih 13 poena “viška“ (58:45), ali to mu nije bilo dovoljno da slavi u ovom meču. Beograđanke su u finišu trećeg perioda igre napravile seriju 14:0 i vratile egal.

Poslednja deonica u potpunosti je pripala domaćinu, koji je vrlo brzo stekao prednost i sačuvao je do kraja utakmice. Kragujevčankama je ovo treći poraz u tri dosadašnja gostovanja, i uz dve pobede na domaćem parketu, sakupile su sedam bodova.

Domaćina je do pobede predvodila odlična Crvendakićeva, koja je utakmicu završila sa 28 poena i indeksom 36, dok su kod Kragujevčanki sjajnu partiju pružile Gobeljićeva sa 21, Prvulović i Milić (indeks 29) sa 20 i Katićeva sa 19 poena. U poraženom timu u strelce se još samo upisala Dimić – 1 poen.

Narednog vikenda pred izabranicama trenera Vesne Despotović je utakmica 6.kola, u kojoj će dočekati niški Student.