Novi porazi Sušice i Slavije

susica-slavija
Sušičani i Bresničani ostali „kratkih rukava“ i ovog vikenda (Foto: arhiva KGsport.info)

Još jedan neuspešan vikend je iza kragujevačkih zonaša. Arsenal je u Palilulama osvojio samo bod u duelu sa Ovčarom, dok su Slavija i Sušica pretrpeli poraze.

Sušičani su na svom terenu poraženi od Dragačeva sa 1:3 (0:1). Drugi žuti karton koji je zbog prigovora zaradio igrač domaćih Dugić već u 16. minutu, odredio je u velikoj meri dalji tok meča.

Zonaš iz Guče je poveo samo minut kasnije, kada je Leposavić zatresao mrežu Sušice. Domaći su i sa deset fudbalera uspeli da dođu do izjednačenja pogotkom Vasojevića u 55. minutu, ali je šest minuta kasnije ekipa Dragačeva ponovo došla do prednosti, kada je Gligorijević matirao Bulatovića. Tačku na ovaj susret stavio je Đoković u 86. minutu iz jedanaesterca.

SUŠICA – DRAGAČEVO 1:3 (0:1)

Igralište u Sušici
Sudija: Nebojša Strahinjić (Kraljev0).
Strelci: Vasojević u 55. minutu za Sušicu, Leposavić u 17, Gligorijević u 61. i Đoković u 86. minutu iz jedanaesterca za Dragačevo.
Crveni karton: Dugić (Sušica)

SUŠICA: Bulatović, Bajović, Dugić, Vasojević, Đorđević, Krstić (Begenaj), S. Božović, V. Božović (Đukić), Okiljević, Bogojev, Mujezinović (Todorović).

DRAGAČEVO: Vujičić, Mijatović, Jovanović, Milanović, Nedeljković, Vukašinović, Gligorijević (Đokanović), Pajović, Leposavić, Đoković, Boričić.

Šesti poraz u Zoni „Morava“ ove sezone zabeležili su i fudbaleri Slavije, i to na gostovanju ekipi Baneta u Raškoj – 0:2 (0:1).

Domaći su dugo pokušavali da savladaju golmana Slavije Martina Juga, koji je sjajno branio, ali je ipak kapitulirao u dva navrata. Najpre u 37. minutu, kada je Simić udarcem glavom doveo tim iz Raške u vođstvo, a potom i u 81. minutu nakon što ga je Radulović savladao sa preciznim udarcem sa šest metara.

BANE – SLAVIJA  2:0 (1:0)

Igralište Baneta u Raškoj
Gledalaca: 150
Sudija: Filip Mirković (Gornji Milanovac)
Strelci: Simić u 37. i Radulović u 81. minutu
Žuti kartoni: Cvetić i Marko Petrović (Bane), Živić (Slavija)

BANE: Premović, Mihajlo Petrović, Ilić, Stilet, Bošković, Milović, Simić, Marko Petrović, Ivanović (Milikić), Radulović (Vučićević), Cvetić.

SLAVIJA: Jug, Rašković (Đorđević), Todorović, Petrović, Rakić, Sretenović, Živić, Radovanović, Petrović (Nović), Ilić, Nešković (Radulović).

Nakon ovog kola ekipa Sušice ostaje prikovana za dno tabele, ali sa tri boda više u odnosu na prošlu nedelju, koja su joj dodeljena za zelenim stolom. Naime, zbog toga što ekipa Arsenala nije izmirila svoje obaveze prema službenim licima, bodovi iz gradskog derbija zonaša, odigranog prošlog vikenda, dodeljeni su Sušičanima, koji su tu utakmicu izgubili „minimalcem“ – 0:1.

Tako je zonaš sa Sušičkog brda stigao do kote od šest osvojenih bodova i smanjio zaostatak za pretposlednjim Arsenalom na dva boda. Slavija je sa deset osvojenih bodova ostala na 14. mestu.

Narednog vikenda Sušica gostuje Ovčaru u Markovici kod Čačka, Slavija dočekuje čačansku Slobodu, dok Arsenal ide na noge Radničkom u Kovačima kod Kraljeva.