Novo posrtanje “Šumadinki“

U poslednjoj utakmici 21. kola Prve lige za košarkašice, Šumadija je u hali “Gordana Goca Bogojević“ poražena od Šapca rezultatom 61:54, po četvrtinama 14:14, 16:10, 10:20, 21:10.

Prva četvrtina bila je ujednačena. Početkom drugog kvartala Šapčanke serijom 7-0 dolaze na 23:16 i prednost čuvaju do poluvremena, koje je završeno rezultatom 30:24, u korist gošći.

Sredinom trećeg perioda Kragujevčanke su uspele da uhvate priključak, došle do izjednačenja, a zatim i stekle četiri poena prednosti pred poslednju deonicu.

Šapčanke su serijom 6-0 započele poslednju četvrtinu susreta i dovele rezultat u potpuni egal. U samom finišu bile su koncentrisanije, pa su zasluženo slavile, nanevši Kragujevčankama dvanaesti poraz u sezoni, posle kojeg su izabranice trenera Darka Jakovljevića ostale na deobi sedmog mesta, zajedno sa gradskim rivalom Radničkim.

Jovana Vidaković sa 17 poena bila je najefikasnija u pobedničkom timu, dok je kod “Šumadinki“ Aleksandra Račić postigla 14, Raković 12, a Ćulafić 11 poena.

U narednom kolu Šumadija putuje u Beograd, gde će odmeriti snage sa Crvenom zvezdom.