Nula na „Čika Dači“ (FOTO i VIDEO)

Radnicki-ofkbeograd-culum

Fudbaleri Radničkog 1923 i OFK Beograda odigrali su nerešeno 0:0 u 11. kolu Jelen Super lige. Ni u petoj utakmici na „Čika Dači“ ove sezone „Đavoli“ nisu uspeli da zabeleže trijumf, ali su za razliku od prethodnih mečeva delovali prilično motivisano i angažovano na terenu.

Radnički je pružio jednu sasvim solidnu partiju, pogotovo u drugih 45 minuta, kada su izabranici Neška Milovanovića pritisli „Romantičare“, ali je završnica izostala. Očigledno je da Kragujevčanima fali jedan vezni igrač koji ima dobar završni pas, odnosno proigravanje u prazan prostor, mada je to boljka Šumadinaca godinama unazad. Domaćin je uglavnom pretio preko bokova ili iz nekih individualnih akcija, pre svega iskusnih Perovića i Sotirovića.

Treba pohvaliti i odličan štoperski par Rosić-Osei, uz dosta angažovanog Jašića na levom boku, ali je zato vezni red zatajio, sa izuzetkom pomenutih Perovića i Sotirovića.

Sam meč nije doneo previše uzbuđenja, bar kada su šanse u pitanju. U prvom poluvremenu vredi zabeležiti pokušaj Vidića glavom u 23. minutu, nakon lepe akcije i centaršuta Tiodorovića.

Radnicki-ofkbeograd-sotirovic

U finišu prvog dela igre po dve šanse na obe strane. Najpre je pokušao Ivica Jovanović glavom, ali je Trifunović uhvatio „živu loptu“, a onda se Ćulum iznenada našao u izglednoj situaciji u petercu „Romantičara“, ali je golman Čupić uspeo da ga izblokira, pa se na odmor otišlo sa najnepopularnijim rezultatom – 0:0.

Nastavak meča doneo je nešto žustriju igru domaćeg tima, za razliku od prvog dela, u kome su fudbaleri Radničkog napadali prilično rezervisano, verovatno zbog straha od eventulanih kontri gostiju. Veliku zaslugu za angažovaniju igru ekipe Radničkog imali su i navijači, koji su pokazali da sjajno osećaju ritam meča i trenutak kada treba pojačati podršku.

Radnicki-ofkbeograd-djavoli.1

Ipak, početak drugog poluvremena obeležila je gužva kraj aut linije, kojoj je prethodio nesportski potez igrača OFK Beograda Mihajla Cakića, koji je laktom udario Nemanju Vidića u nos. Vezni fudbaler Radničkog je malo burnije reagovao, pošto je i u meču sa Napretkom zaradio takođe nezgodan udarac u nos, pa je nastala gužva na terenu. Vatru na ulje dolio je neodlučni sudija Ilić, koji je najpre opravdano pokazao crveni karton Cakiću i žuti Vidiću, a onda promenio odluku i pokazao put u svlačionicu i vezisti Radničkog. Tako su oba tima meč nastavila sa desetoricom igrača.

Radnicki-ofk-beograd-rosic

U 66. minutu Sotirović postiže gol, ali je sudija Ilić procenio da je iskusni napadač Radničkog napravio prekršaj u borbi za loptu. Beležimo potom dobro izveden korner Perovića, Sotirović je bio na drugoj stativi, ali je lopta već bila u padu, tako da napadač Radničkog nije uspeo da je najsjanije zahvati glavom. Nakon toga je slobodan udarac sa desne strane izveo Perović, lopta je došla do Tiodorovića, koji je izblokiran u poslednjem trenutku.

Nekoliko trenutaka potom loše ispucavanje jednog od odbrambenih fudbalera OFK Beograda umalo da kazni Sotirović, ali je njegov udarac bio preslab za Čupića. Možda je u ovoj situaciji napadač Radničkog bio pomalo i sebičan, budući da je imao usamljenog Perovića na desnoj strani.

Poslednju, i to veoma dobru šansu na meču, imali su gosti, kada je Dražić opasno tukao sa nekih dvadesetak metara, ali tik iznad prečke.

Radnički je tako došao do petog boda u šampionatu, ali i dalje ostaje na dnu tabele. U narednom kolu Kragujevčane očekuje gostovanje u Lučanima, gde će odmeriti snage sa domaćom ekipom Mladosti.

Radnički 1923 – OFK Beograd 0:0

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: 1.000.
Sudija: Milan Ilić (Ćuprija)
Pomoćnici: Gagić i Stojanović.
Žuti kartoni: Ćulum, Rosić (Radnički 1923), Jovanović, Vasilić, Vuković, Janković (OFK Beograd)
Crveni kartoni: Vidić (Radnički 1923), Cakić (OFK Beograd)

RADNIČKI 1923: Trifunović, Krneta, Jašić, Osei, Rosić, Vidić, Tiodorović (od 67.  Vidović), Ćulum, Sotirović (od 85. Milovanović), Perović, Arsić (od 75. Vusljanin). Trener: Neško Milovanović.

OFK BEOGRAD: Čupić, Vasilić (od 46. Aksentijević), Cakić, Savić, Vasiljević, Zdjelar, Jovanović (od 71. Ješić), Paločević (od 49. Čolović), Vuković, Janković, Dražić. Trener: Dejan Đurđević.