Očekivan poraz Radničkog od Juga

vk-radnicki

U četvrtom kolu regionalne Triglav lige, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca pretrpeli su očekivan poraz od favorita za titulu, dubrovačkog Juga, rezultatom 16:5.

Od samog starta meča bilo je jasno da će hrvatski predstavnik, predvođen nekolicinom domaćih reprezentativaca, te Peroneom i Garsijom, lako doći do pobede.

Kragujevčani su posle lošeg izdanja u prvom poluvremenu (1:8), početkom drugog dela donekle popravili utisak i odigrali egal treću četvrtinu (2:2), ali više od toga nisu mogli protiv daleko kvalitetnijeg rivala.

U timu Juga prednjačili su Felipe Perone i Hrvoje Benić sa po tri gola, a pratili su ih Luka Lončar, Maro Joković, Marko Ivanković i dojučerašnji centar Radničkog, Josip Vrlić, sa po dva. U poraženom sastavu ponovo je najefikasniji bio Rade Joksimović sa dva gola, a po jedan su dodali Đorđe Lekić, Dušan Panajotović i Nino Blažević, koji je ponikao u Jugu.

Naredno dvokolo Radnički igra u Splitu, 30. oktobra i 1. novembra, protiv POŠK-a i Mornara.

Radnički – Jug CO 5:16 (0:4, 1:4, 2:2, 2:6)