Očekivan trijumf košarkašica Radničkog 2016

Kategorija: Košarka

Košarkašice Radničkog 2016 uknjižile su šestu pobedu u Drugoj ženskoj ligi Srbije, pošto su u okviru 11. kola na svom parketu bile bolje od beogradskog Radničkog rezultatom 81:65 (21:16, 15:20, 30:15, 15:14).

Beograđanke su uspevale da pariraju u prve dve četvrtine, ali su u trećoj deonici Kragujevčanke pronašle odgovarajući ritam u napadu i napravile ključnu razliku, koju gošće nisu uspele da anuliraju do isteka svih 40 minuta.

Minela Mehović je sa 23 postignuta poena predvodila kragujevački tim do pobede, a odličnu podršku imala je u kapitenu Sari Milošević sa 12 (9 skokova) i Mini Matorkić sa 11 poena.

U beogradskom timu Milica Vujasević postigla je 18 poena, dok je Tijana Baković utakmicu završila sa 12 pogodaka.

Sa skorom 6-4 košarkašice Radničkog 2016 zauzimaju četvrtu poziciju na tabeli, a u narednom kolu očekuje ih teško gostovanje vodećoj Ljuboviji.

Košarkašice Radničkog u ovom kolu bile su slobodne. Izabranicama Nenada Milovanovića narednog vikenda predstoji važan susret sa Srbobranom u hali „Gordana Goca Bogojević“.