Očekivan trijumf vaterpolista Radničkog

U premijernom susretu 16. kola Prve A lige, vaterpolisti Radničkog slavili su na „Banjici“, protiv istoimenog tima, rezultatom 12:4.

Kragujevčani su prvu četvrtinu dobili rezultatom 5:0, pa su tako već posle osam minuta igre praktično rešili meč u svoju korist.

Umorni od napornih sparing utakmica sa Segedom, koje su odigrali tokom prethodna dva dana u Mađarskoj, Kragujevčani su u nastavku susreta uglavnom održavali prednost.

Jedini otpor finalisti Kupa Evrope, koji će se za nedelju dana u Firenci boriti za trofej, pružio je bronzani reprezentativac Srbije sa Svetskog prvenstva u Australiji, Draško Gogov, četvorostruki strelac na ovoj utakmici.

Na drugoj strani najefikasniji bio je Đorđe Bašić sa tri pogotka, Damir Burić je postigao dva, a po jedan su dali Popović, Gak, Čupić, Zloković, Filip Filipović, Udovičić i Đorđe Filipović.

Banjica – Radnicki 4:12 (0:5, 1:3, 2:3, 1:1)

Banjica: Rističević, Mitrović, Janković, Repanović, Radulović, Ilić, Vučićević, Andrejević, Gogov 4, Ćorić, Manojlović, Jakšić, Radojičić. Trener: Milenković.

Radnički: Radić, Burić 2, Popović 1, Marković, Gak 1, Bašić 3, Čupić 1, Zloković 1, F. Filipović 1, Udovičić 1, Đ. Filipović 1, Lazić. Trener: Udovičić.