Od početnog šoka, do ubedljive pobede

Kragujevački Ekonomac večeras je u hali „Jezero“ došao do šesnaeste pobede u Prvoj futsal ligi Srbije ove sezone, pošto je u meču 19. kola bio bolji od Metalac Kolorada iz Gornjeg Milanovca sa 9:4 (4:3).

Početak susreta šokirao je simpatizere kragujevačkog tima, koji su očekivali laganu i ubedljivu pobedu svojih mezimaca. Već nakon 36 sekundi, Rakić je iskoristio neopreznost kapitena Ekonomca Nikole Rnića i matirao Nemanju Momčilovića.

Na isteku trećeg minuta gosti su duplirali prednost, a strelac je bio Vukašinović. Ivanković je u osmom minutu, uz izvesnu dozu sreće, uspeo da smanji vođstvo Milanovčana, ali je Aleksandar Nikolić tri minuta kasnije vratio gostima prednost od dva gola.

Bio je ovo signal da trener Ekonomca Predrag Rajić uvede još jednog igrača umesto golmana. Ta odluka se pokazala delotvornom, pošto je kragujevački tim u samom finišu prvog dela igre stigao do preokreta. Najpre se Rnić golovima u 13. i 18. minutu iskupio za grešku kod prvog pogotka Milanovčana, da bi Valjenko minut i po pre odlaska na odmor doneo ekipi Ekonomca prvo vođstvo na utakmici – 4:3.

U drugom poluvremenu situacija na parketu se odvijala očekivanim tokom. Domaći su golovima Stojkovića u 29. i Ivankovića u 30. minutu došli do prednosti od tri gola – 6:3.

Nisu se tu zaustavili popularni „studenti“. Valjenko je u 33. minutu postigao svoj drugi gol na utakmici, a minut kasnije u strelce se upisao i Matijević. Aleksandar Nikolić je u 38. minutu smanjio na 8:4, da bi tačku na ovaj susret stavio Darko Ristić već u narednom napadu kragujevačkog tima.

Ekonomac – Metalac Kolorado 9:4 (4:3)

Hala: „Jezero“.
Gledalca: 300.
Sudije: Jović i Nikolić (obojica iz Niša).
Strelci: 0:1 Rakić u prvom, 0:2 Vukašinović u 3, 1:2 Ivanković u 8, 1:3 A.Nikolić u 11, 2:3 Rnić u 13, 3:3 Rnić u 18, 4:3 Valjenko u 19, 5:3 Stojković u 29, 6:3 Ivanković u 30, 7:3 Valjenko u 33, 8:3 Matijević u 34, 8:4 A.Nikolić u 38. i 9:4 Ristić u 38.minutu.
Žuti kartoni: Borisov (Ekonomac) i Pajić (Metalac Kolorado).
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 5 (1-4), Metalac Kolorado 5 (1-4).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ , MATIJEVIĆ , RNIĆ, STOJKOVIĆ, IVANKOVIĆ, Da Silva, Janjić, Pršić, Aleksić , Borisov, Ristić, Valjenko. Nije igrao: Rakićević. Trener: Predrag Rajić.

METALAC KOLORADO: TEOFILOVIĆ, RAKIĆ, A.NIKOLIĆ, D.NIKOLIĆ, PAJIĆ, Maksimović, Spasojević, Vukašinović, Milanković, Sredojević , Lalić. Trener: Ivan Vuksanović.

Pred igračima Ekonomca je jako burna nedelja. Već u sredu ekipu Predraga Rajića očekuje meč polufinala Kupa Srbije sa Novom Pazovom u „Jezeru“, a potom sledi gostovanje poslednjeplasiranom Kopernikus SAS-u u Zrenjaninu, u okviru 20. kola Prve futsal lige Srbije.