Odbojkaši Radničkog bolji od Ribnice nakon taj-brejka

Odbojkaši kragujevačkog Radničkog došli su do sedme pobede u sezoni, pošto su večeras, u zaostalom meču 12. kola Super lige Srbije, uspeli da savladaju kraljevačku Ribnicu posle pet setova – 3:2 (16:25, 25:23, 13:25, 25:15, 15:13).

Uz dosta napora, nakon 116 minuta efektivne igre, izabranici Predraga Srećkovića uspeli su da dođu do trijumfa i dva boda u duelu sa neugodnim Kraljevčanima. Predvođeni raspoloženim kapitenom Vulovićem, kome su podršku pružali Opačić i Goić, Kragujevčani su nakon bledog izdanja u trećem setu i vođstva Ribnice od 2:1, izborili taj-brejk i došli do celog plena.

A krenulo je jako loše po domaćina. Blok Kraljevčana je funkcionisao besprekorno na startu meča, zaustavljajući većinu napada Kragujevčana, što je rezultovalo ubedljivim vođstvom Ribnice od 18:10, a to je bila prednost koju izabranici Predraga Srećkovića nisu uspeli da anuliraju do kraja seta.

Drugi set doneo je dosta preokreta i veliku borbu za maltene svaki poen. Vulović i Opačić sa jedne, odnosno Strahinja Milovanović i Okošanović sa druge strane, bili su glavne napadačke opcije u redovima svojih ekipa. Radnički je u samom finišu došao do dve set lopte, jednu je prokockao, ali je drugu Stoković pretvorio u poen za izjednačenje – 1:1.

Taman kada je publika u „Jezeru“ očekivala da ovako dobijen set da krila njihovim ljubimcima u nastavku susreta, desilo se nešto potpuno suprotno. Odbojkaši Radničkog su krenuli da prave grešku za greškom i dozvolili su svom rivalu da za samo dvadeset minuta reši ovaj set u svoju korist.

Ništa bolje Kragujevčani nisu izgledali na startu četvrtog perioda, kada je Ribnica povela sa 5:1. Stvari je sa mrtve tačke pokrenuo mladi Aleksa Matić sa tri vezana poena, od toga dva asa, pa je Radnički ubrzo došao do izjednačenja, a potom i preokreta i vođstva (10:7). Rasla je prednost domaćih iz minuta u minut, a kada je dostigla maksimalnih „plus devet“ (19:10), bilo je jasno da ćemo gledati taj-brejk.

Odlučujući, peti set predstavljao je pravu bitku nerava, u kojoj je na kraju kao pobednik izašao kragujevački tim. Pri rezultatu 13:13 poentirao je Opačić, da bi potom Goić asom stavio tačku na ovaj uzbudljiv meč.

Vulović je sa 21 poenom bio najefikasniji u redovima pobedničkog tima. Dvocifren učinak zabeležili su i Opačić sa 17, odnosno Goić sa 11 poena. U ekipi Ribnice istakao se Okošanović sa 22 poena, 16 je postigao Ilić, a 13 Strahinja Milovanović.

Posle četrnaest odigranih kola odbojkaši Radničkog imaju polovičan učinak od sedam pobeda i isto toliko poraza, tako da sa 19 osvojenih bodova zauzimaju jako dobro peto mesto na tabeli Super lige Srbije.

Ono što je još bitnije, to je da Kragujevčani polako hvataju pobednički ritam nakon dva vezana trijumfa, pa će sa mnogo više samopouzdanja dočekati aktuelnog šampiona, beogradsku Crvenu zvezdu, koja gostuje u hali „Jezero“ već u petak, 10. februara, od 19 časova.