Odbojkaši Radničkog doneli tri boda iz Ljiga

Teže nego što se očekivalo, odbojkaši Radničkog došli su do pobede protiv ekipe Spartaka u Ljigu u 7. kolu Viner Štediša Super lige sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:22, 25:23 i 25:22.

Izabranici Dejana Matića su važili za apsolutne favorite pre ovog meča, ali su na kraju  morali da se pomuče kako bi tri boda doneli u Kragujevac.

Domaći su bolje ušli u meč, imali prednost od 8:5 na prvom tehničkom tajm-autu, da bi već do drugog tehničkog predaha Kragujevčani došli do preokreta i poveli sa 16:13, što su na kraju uspeli da pretoče u končanih 25:22 u ovom setu. Radnički je imao odličnih 70% realizacije u napadu, što je bilo presudno da osvoje ovu deonicu.

U drugom setu domaći su uspeli polovinom deonice da dođu do poena prednosti, koji su sačuvali do samog finiša (21:10), ali je Radnički ipak uspeo da dođe do brejka i dobije i ovaj period sa 25:23. Opet su Kragujevčani imali odličnu realizaciju napada, ali su malo zakazali u servisu i prijemu.

Treća deonica donosi apsolutnu dominaciju Radničkog od početka seta. Imali su Kragujevčani prednost od 16:10, a potom i 21:15, ali su opet dozvolili domaćinu tračak nade. Ipak, na kraju su se radovali gosti i u ovom setu (25:22) i tako došli do važna tri boda, koja izabranike Dejana Matića vode na četvrtu poziciju na prvenstvenoj tabeli.

Najbolju rolu u pobedničkom timu pružio je Uglješa Ilić sa 20 poena, a pridodali su mu se Vulović sa 11, odnosno Ćirović i Blagojević sa 9 poena. Kod gostiju je prednjačio Dojčilović sa 18 poena.

Radnički sada očekuje veliki ispit u osmini finala CEV kupa, pošto će u sredu dočekati grčki PAOK u „Jezeru“. Nakon toga, Kragujevčane očekuje još jedno gostovanje u Viner Štediša ligi, i to u Kraljevu, protiv Ribnice.

Spartak (Ljig) – Radnički 0:3 (22:25, 23:25, 22:25)