Odbojkaši Radničkog ispustili plasman na završni turnir Kupa Srbije

kupsrbije1Odbojkaši kragujevačkog Radničkog nisu uspeli da se plasiraju na finalni turnir Kupa Srbije, pošto su eliminisani od Kosovske Mitrovice u četvrtfinalu ovog takmičenja. Mitrovčani su sinoć u revanšu, odigranom u prepunoj hali u  Leposaviću, slavili sa 3:1 (25:17, 27:25, 26:28, 25:16), čime su anulirali prednost Kragujevčana iz prvog  meča u „Jezeru“ i zahvaljujući boljem poen količniku ostvarili najveći uspeh u istoriji kluba.

Iako su Kragujevčani u Leposavić otišli sa epitetom favorita i prednošću od 3:1 iz prvog susreta, na kraju su se pognutih glava vratili sa ovog gostovanja. Bez povređenog korektora Vladimira Čedića i bolesnog dizača Nikole Žugića, Šumadinci nisu imali dovoljno snage da izađu na kraj sa ekipom iz Kosovske Mitrovice.

Veoma motivisani domaćin je prilično lako dobio prvi set, da bi u drugoj deonici usledila velika broba. Radnički je u finišu seta propustio dve set lopte (na 24:23 i 25:24), što su Mitrovčani iskoristili, došli do preokreta i vođstva od 2:0.

Domaći su već u narednom setu vrlo lako mogli da čekiraju kartu za finalni turnir, ali nisu iskoristili tri set lopte, pa su Kragujevčani tako produžili nadu. Međutim, kada su Mitrovčani u četvrtom setu poveli sa 18:12, bilo je jasno će se Šumadinci oprostiti od ovog takmičenja.

Odbojkaši Radničkog sada idu na odmor, koji će trajati sve do nastavka takmičenja u Super ligi Srbije polovinom januara.