Odbojkaši Radničkog okončali takmičenje u plej-ofu

Kategorija: Odbojka

Odbojkaši kragujevačkog Radničkog poraženi su večeras u revanš meču četvrtfinala plej-ofa od Novog Pazara u „Jezeru“ sa 0:3 (23:25, 21:25, 22:25), čime su eliminisani iz daljeg toka takmičenja. Za Kragujevčane je tako sezona završena, dok Pazarci nastavljaju borbu za titulu.

Novi Pazar je još jednom pokazao da je u usponu forme nakon trijumfa u finalu Kupa Srbije i da uz novosadsku Vojvodinu spada u red glavnih kandidata za titulu. Odbojkaši Radničkog dali su sve od sebe da dođu do majstorice, ali jednostavno Pazarci su se pokazali kao kvalitetniji tim u ovom trenutku.

Kragujevčani su u prvom setu delovali pomalo nervozno, ali su se dobro držali, sve dok gosti nisu poveli sa četiri poena prednosti (14:18), što je primoralo Stefanovića da zatraži minut odmora. Međutim, ni to nije pomoglo da se nalet Pazaraca, predvođenih Hamzagićem i Vukašinovićem, prekine. Pri vođstvu gostiju od 23:20, Hamzagić je napravio servis grešku, pa su Šumadinci poenima Goića i Glavinića prišli samo na poen zaostatka, ali je nažalost Pejčić u odsudnom trenutku pogrešio pri servisu i omogućio gostima da na kraju dobiju ovaj set sa 25:23.

U drugom setu domaći su kontrolisali rezultat sve do tehničkog tajm-auta, kada su gosti preuzeli vođstvo, koje nisu ispuštali do kraja ove deonice. Kragujevčani su pokušavali da se vrate u igru, ali su Pazarci imali spremne odgovore na sve njihove atake, tako da su ovaj set rešili u svoju korist rezultatom 25:21.

Početkom trećeg seta delovalo je kao da su se Kragujevčani predali. Naime, Novi Pazar je poveo sa 5:0, ali su ubrzo domaći uspeli da zbiju redove i nakon dva uzastopna asa Pejčića dođu do izjednačenja (11:11). Usledila je rezultatska klackalica, koja je potrajala sve do završnice seta, kada je tas opet prevagnuo na stranu gostujuće ekipe za konačnih 3:0 u setovima i plasman u polufinale plej-ofa.

Ekipi Radničkog nije pomogla ni odlična partija Ivana Glavinića sa 15 osvojenih poena, koji je uz Nemanju Stevanovića (14 poena) bio najsvetlija tačka u taboru domaćina.

U pobedničkom timu prednjačio je Vukašinović sa 14 poena, dok je Hamzagić dodao 11.

MOK RADNIČKI – NOVI PAZAR

Hala: „Jezero“
Gledalaca: 300
Sudije: Rogić, Cvetković

MOK RADNIČKI: Glavinić 15, Veljović, Goić 6, Žugić 2, Pejčić 2 (2 asa), Stevanović 14 (2 asa), Matić 3, Pantelić (libero), Opačić 3, Radivojević, Krstić. Nije igrao: Pantović. Trener: Saša Stefanović.

NOVI PAZAR: Vukašinović 14 (3 blk), Polomac 4, Zatrić 1, Daca 7 (2 asa, 3 blk), Zuković (libero), Božović, Radosavljević 6, Simić, Vilimanović, Hamzagić 11. Nisu igrali: Sretenović i Prušević. Trener: Hamza Zatrić.

Ovim je sezona za odbojkaše Radničkog završena. Nakon sedmog mesta u prvenstvu i eliminicije u polufinalu Kupa Srbije stiče se utisak da su Kragujevčani mogli i morali više. No, najbitnije je da se klub nakon nekoliko trusnih godina polako konsolidovao i da će u narednu sezonu ući još jači, a samim tim i spremniji za značajnije takmičarske uspehe.