Odbojkaši Radničkog opravdali očekivanja

Kategorija: Odbojka

Kao što se i očekivalo, odbojkaši kragujevačkog Radničkog savladali su poslednjeplasiranu Ribnicu u utakmici 6. kola Super lige Srbije. Izabranici trenera Bojana Marinkovića trijumfovali su sinoć u „Jezeru“ sa maksimalnih 3:0 (25:20, 25:19, 25:22), uz odličnu rolu Nemanje Stevanovića koji je nanizao 20 poena.

„Musketari“ su dosta dobro parirali Kragujevčanima u većem delu prvog seta, čak imali i vođstvo od četiri poena u jednom trenutku (13:17), ali su se onda razigrali Čedić, Goić i Stevanović, pa je nakon asa Veljovića Radnički poveo sa 20:18. Držali su se Kraljevčani sve do 21:20 kada je domaći tim veoma brzo vezao četiri poena za uspešan završetak seta.

Druga deonica protekla je u apsolutnoj dominaciji domaćeg tima. Izuzev par uvodnih minuta, igrači Ribnice bili su u podređenom položaju tokom čitavog seta. Odličnim servisima Kragujevčani su u potpunosti poremetili prijem gostiju, što je na kraju rezultovalo sa „komotnih“ 25:19.

Treći set je u potpunosti obeležio Nemanja Stevanović sa deset osvojenih poena. Kraljevčani su se baš kao i u prvom setu dosta dobro držali, prevashodno zahvaljujući Paunoviću i Skakiću, ali je u odlučujućim trenucima do izražaja došlo iskustvo igrača Radničkog, što je na kraju rezultovalo njihovim konačnim trijumfom.

Pored pomenutog Stevanovića, u pobedničkoj ekipi dvocifren učinak su zabeležili još i Čedić sa 11, odnosno Goić i Opačić sa po 10 postignutih poena. Na suprotnoj strani prednjačili su Paunović sa 15 i Skakić sa 10 poena.

Bio je ovo treći trijumf kragujevačkih odbojkaša u tekućoj sezoni, a u narednom kolu četu Bojana Marinkovića očekuje gostovanje Mladom radniku u Požarevcu.