Odbojkaši Radničkog poraženi u Ljigu

Odbojkaši Radničkog zabeležili su novi, četvrti poraz u Viner Štediša ligi, i to u jednoj triler utakmici u Ljigu, protiv ekipe Spartaka, sa 2:3, po setovima 25:23, 25:23, 23:25, 21:25 i 13:15.

Radnički je, kao i prošle nedelje protiv Mladog radnika, opet poklekao u taj-brejku, iako je večeras dobio prva dva seta.

Kragujevčani su prilično loše počeli meč, dozvolili ekipi Spartaka da diktira tempo u prvom setu, ali su izabranici Dejana Matića smogli snage da u finišu dođu do preokreta posle velike borbe, tako da je Radnički dobio prvi set sa 25:23.

U drugom setu, opet domaći kreću bolje, ali Radnički dolazi do preokreta i do poena prednosti na drugom tehničkom tajm-autu (16:15). Tu prednost su Kragujevčani znali da sačuvaju do kraja seta, koji je završen rezultatom 25:23 za Radnički.

Tada je sreća počela da okreće leđa odbojkašima Radničkog i staje na stranu domaćih odbojkaša.

Treći set, opet preslikana situacija kao iz prethodna dva seta, samo sa drugačijim ishodom.

Spartak je vodio sve do finiša seta, kada Radnički opet pravi brejk i prelazi u vođstvo (21:20), ali ovaj put domaći odbojkaši uzvraćaju, opet prelaze u vođstvo i dobijaju ovaj set u neizvesnoj završnici sa 25:23.

U četvrtom setu opet dominacija Spartaka i na kraju 25:21 za domaće, koji su tako stigli do izjednačenja.

Usledio je taj-brejk, koji je Radnički odlično započeo i poveo sa 5:3, ali su domaći uspeli da dođu do preokreta i u neizvesnoj završnici uspeli da reše ovaj set u svoju korsit sa 15:13 i time naprave potpuni preokret na ovom meču.

Posle ovog kola, Radnički je ostao na trećem mestu sa 14 bodova, zahvaljujući ubedljivom porazu Mladog radnika od Ribnice.

U sledećem kolu, Radnički će u „Jezeru“ dočekati aktuelnog šampiona i lidera na tabeli, ekipu Crvene zvezde, a pre toga, Radnički očekuje duel na evropskoj sceni, u okviru 1/16 finala Čelendž kupa, protiv ekipe Orion Dutinhema.

Spartak (Ljig) – Radnički  3:2 (23:25, 23:25, 25:23, 25:21, 15:13)

Dvorana: OŠ „Sava Kerković” u Ljigu.