Odbojkaši Radničkog sa ivice poraza do veličanstvenog trijumfa protiv Staropazovčana

Kategorija: Odbojka

Polako postaje tradicija da odbojkaši kragujevačkog Radničkog i staropazovačkog Jedinstva u „Jezeru“ igraju neizvesne mečeve, pune preokreta. Izuzetak nije bio ni večerašnji susret 7. kola Super lige Srbije, u kome je baš kao i prošle sezone trijumfovao kragujevački tim rezultatom 3:2 (23:25, 25:20, 20:25, 27:25, 15:7), iako je u četvrtom setu bio maltene na rubu poraza.

Zaista, zažalio je svako ko nije prisustvovao večerašnjoj veličanstvenoj odbojkaškoj predstavi u „Jezeru“. Poput najvećih majstora trilera, odbojkaši Radničkog i Jedinstva servirali su kragujevačkoj publici jednu do samog kraja neizvesnu i zanimljivu utakmicu, u kojoj se nije štedelo ni srce, ni telo, i koja je posle velikog preokreta pripala izabranicima trenera Bojana Dimitrijevića.

Već je prvi set nagovestio da će i ovaj meč, poput prošlogodišnjeg, biti drama u više činova. Igralo se poen za poen, sve dok gosti nisu uspostavili dominaciju na mreži i došli do maksimalnih „plus tri“ – 10:13. Odgovor je stigao od Stevanovića, Ilića, Perovića i srednjaka Krstića za preokret i vođstvo Radničkog od 17:16.

Ponovo su gosti uspeli da povedu (20:18), Radnički je u dva navrata stizao do izjednačenja (20:20 i 23:23), ali je ova rezultatska klackalica na kraju ipak prevagnula na stranu iskusnije ekipe iz Stare Pazove – 23:25.

Odbojkaši Jedinstva bolje su ušli i u drugi set, poveli su sa 5:9, pa je trener Radničkog Bojan Dimitrijević morao da reaguje tajm-autom i promenom primača. To se pokazalo kao dobar potez, pa su Kragujevčani najpre stigli do egala (11:11), a zatim i prednosti od tri poena (16:13).

Usledilo je nekoliko servis grešaka Šumadinaca, što su gosti iskoristili i izjednačili na 18:18, ali je tada kapiten Stevanović, uz podršku Goića, „povukao“ svoju ekipu i doveo je do pet set lopti. Prvu domaći nisu iskoristili, ali je drugu snalažljivi Ilić pretvorio u poen za konačnih 25:20 i izjednačenje u setovima (1:1).

Posle izgubljenog prvog seta, odbojkaši Radničkog pružili su bolju igru u drugom periodu

Rezignirani zbog izgubljenog drugog seta, odbojkaši Jedinstva furiozno su startovali u trećem (1:5), ali su Kragujevčani brzo uspeli da se povrate, poboljšaju igru u fazi odbrane i dođu do preokreta (9:8). Velika se borba u tim trenucima vodila za svaki poen, igrale su se odlične odbrane, pa su gledaoci u hali „Jezero“ mogli da uživaju.

Gosti opet uspevaju da dođu do osetnijeg vođstva (10:14 i 11:15), ali su uspešan napad Stevanovića, blok Ilića i as Goića Radničkom ponovo omogućili rezultatski priljučak (14:15). No to nije bilo dugog veka, pošto su gosti predvođeni raspoloženim Micićem vratili četiri poena prednosti (17:21).

Bojan Dimitrijević je vršio izmene, tražio od svojih igrača da preuzimaju više rizika u napadu, ali uzalud. Na kraju su Staropazovčani rešili ovaj set u svoju korist rezultatom 20:25.

Agonija Kragujevčana nastavila se i u četvrtoj deonici. Domaći su grešili, a gosti strpljivo kažnjavali svaki propust i čuvali vođstvo koje se kretalo u rasponu od jednog do tri poena „viška“. Nakon asa Stefanovića za 15:15 delovalo je da odbojkaši Radničkog mogu do brejka, ali to nije bio slučaj.

Mladi Matić je vezao par neuspešnih napada, na drugoj strani su proradili Bojičić i visoki Pešut, pa je Jedinstvo došlo nadomak konačnog trijumfa. Pri rezultatu 20:24 u korist gostiju gledaoci su ustali sa svojih sedišta i bili spremni da krenu ka izlazu, a onda se dogodilo pravo čudo.

U maltene izgubljenoj situaciji, kragujevački odbojkaši uspevaju da spasu četiri meč lopte i dođu do izjednačenja (24:24). Nisu tu stali domaći, već su uspeli da dobiju ovaj set na razliku 27:25 i izbore taj-brejk. Bio je to trijumf gvozdene volje i karaktera ovih momaka, koji su pokazali da za njih nema predaje i u situaciji kada protivnik ima četiri meč lopte.

Odbojkaši Jedinstva imaće za čim da žale nakon večerašnjeg meča u „Jezeru“

Početak traj-brejka večerašnji rivali su dočekali u dijametralno suprotnom raspoloženju. Dok su domaći pucali od samopouzdanja nakon neverovatnog „kambeka“ u finišu prethodnog seta, na drugoj strani gosti iz Stare Pazove bili su šokirani razvojem događaja na terenu i činjenicom da su ispustili maltene siguran trijumf.

Zato i nije čudo što su Kragujevčani od samog starta petog seta krenuli „udarnički“. Vođstvo od 8:6, odbojkaši Radničkog ubrzo su pretvorili u nedostižnih 14:6, pa je bilo jasno da će slađi deo plena večeras pripasti izabranicima Bojana Dimitrijevića.

Najbolji u ekipi Radničkog bili su kapiten Nemanja Stevanović sa 23 i Uglješa Ilić sa 22 osvojena poena, dok je kod gostiju prednjačio iskusni Tomo Micić sa 26 poena.

Jedan od junaka večerašnje drame na parketu hale „Jezero“ bio je svakako kapiten Radničkog Nemanja Stevanović. Nemanja je odigrao kapitenski, bio najbolji kada je to bilo najpotrebnije, naročito u finišu četvrtog seta i jedan je od najzaslužnijih za veličanstven podivig Kragujevčana.

– Teška utakmica večeras, u kojoj je došlo do povrede Ivana Glavinića, za koju se nadam da nije ozbiljnije prirode i želim mu brz oporavak. Krenuli smo dobro, onda nam se desio još jedan u nizu padova, koji nas prate od početka sezone. Uspeli smo da se vratimo u četvrtom setu, ne znam ni sam kako. Imali smo ogromnu volju i želju koja nas nije krasila u prva tri seta, tako da smo na kraju uspeli da privedemo utakmicu u našu korist. – kaže Stevanović.

Nemanja Stevanović u društvu Srđana Pantelića i Ivana Glavinića

Kapiten kragujevačkog tima priznaje da je njegova ekipa u prethodnom periodu osećala određeni pritisak usled nekih nesrećno izgubljenih utakmica i da bi večerašnja pobeda, uz nedavni trijumf protiv Novog Pazara u Kupu Srbije, mogla da predstavlja prekretnicu u sezoni.

– Borili smo se sa pritiskom usled nekih nesrećnih poraza u prethodnim kolima, poput onih u Subotici i u Valjevu, tako da nam je bilo potrebno da se ekipa pokrene i da shvatimo da možemo napraviti ozbiljniji rezultat ove godine. Ja se iskreno nadam da ove dve vezane pobede, protiv Novog Pazara u Kupu Srbije i večeras u prvenstvu, mogu da budu prekretnica sezone, tako da se nadam sve boljoj i boljoj igri ovih momaka. – dodaje Stevanović.

MOK RADNIČKI – JEDINSTVO (STARA PAZOVA)  3:2 (23:25, 25:20, 20:25, 27:25, 15:7)

Hala: „Jezero“
Gledalaca: 100
Sudije: Mirko Janković, Vladimir Simonović

MOK RADNIČKI: Glavinić 8 (2 asa), Stefanović 2 (2 asa), Goić 11 (13-7, 2 asa, 2 blk), Veljović, Stevanović 23 (35-21), Ilić 22 (34-16, 5 blk), Matić, Pantelić (libero), Perović 5, Krstić 12 (13-9, 3 blk). Nisu igrali: Pantović, Živić i Vidović. Trener: Bojan Dimitrijević.

JEDINSTVO (STARA PAZOVA): Stanković, Radivojević, Ilinčić (libero), Pešut 8, Radišić 1, Majstorović 5, Bojičić 12 (13-8, 3 blk), Škrbić 4, Micić 26 (43-22, 2 asa, 2 blk), Paravinja, Roljić 8. Nije igrao: Mladenović. Trener: Željko Vukelić.

Bio je ovo treći trijumf odbojkaša Radničkog u Super ligi ove sezone. Zanimljivo, kao i prethodna dva, izvojevan je na parketu hale „Jezero“.

Kragujevčani nakon ove pobede i osvojena dva boda zauzimaju sedmu poziciju na tabeli sa deset bodova na svom kontu.

Priliku da nastave niz uspešnih rezultata pred svojim navijačima odbojkaši Radničkog imaće narednog vikenda, kada će u „Jezeru“ ponovo ugostiti ekipu Novog Pazara, koju su nedavno pobedili u prvom meču četvrtfinala Kupa Srbije.

POVREDA GLAVINIĆA

Četvrti set, pored spektakularanog brejka odbojkaša Radničkog, obeležila je i povreda primača kragujevačkog tima Ivana Glavinića. Glavinić je u jednom trenutku pao na parket, uhvatio se za zglob i počeo da se previja usled žestokih bolova. Bila je to zaista jeziva slika, nastala je mučna tišina u kojoj su se čuli samo Ivanovi jauci.

Glavinić je na kraju iznet sa terena na rukama svojih saigrača i prebačen u svlačionicu, gde je medicinski tim Radničkog nastavio da mu ukazuje pomoć. Nedugo zatim odbojkaš Radničkog je hitno transportovan u Klinički centar Kragujevac. Detaljni pregledi trebali bi da daju odgovor o stepenu Glavinićeve povrede.