Odbojkaši Radničkog slomili borbene Nišlije

Značajnu pobedu ostvarili su odbojkaši Radničkog u 17. kolu Super lige Srbije. Kragujevčani su večeras u hali „Jezero“ bili bolji od ekipe Niš IGM Mladost sa 3:1 (22:25, 25:22, 25:16, 25:23) i tako došli do šeste pozicije na tabeli, ujedno osiguravši plasman u plej-of.

Nije počelo najbolje po domaći tim, koji je konačno bio kompletan nakon brojnih problema sa virusima i povredama. Iako su vodili u većem delu prvog seta, Kragujevčani su u finišu dopustili Nišlijama da dođu do preokreta i vođstva od 23:19. Mnogo su grešili izabranici Predraga Srećkovića u ovoj deonici, naročito na servisu, što su gosti iskoristili da dobiju ovaj set.

U drugom setu odbojkaši Radničkog su popravili servis i kontrolisali rezultat od samog starta. Gosti su ipak uspeli da se približe na samo poen zaostatka (20:19), ali domaći ovaj put nisu dozvolili preokret, već su ovaj set rešili u svoju korist sa 25:22 i tako došli do izjednačenja.

Gosti su nešto bolje započeli treći set, poveli sa 5:3, ali su potom krenuli da greše, što su Kragujevčani iskoristili da dođu osetnih šest poena prednosti (12:6) i bez puno problema dobiju i ovu deonicu sa ubedljivih 25:16.

Četvrti set doneo je najviše uzbuđenja. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, sve do trenutka kada su odbojkaši Radničkog došli do četiri poena prednsoti (20:16). Činilo se tada da će domaći uspeti da slome otpor borbenih Nišlija, ali je usledio kam-bek gostiju za izjednačenje – 21:21. Ipak, izabranici Predraga Srećkovića smogli su snage da dođu do dve meč lopte. Prvu nisu iskoristili, ali je drugu kapiten Vulović pretvorio u konačan trijumf.

Nemanja Opačić je sa 16 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu. Dvocifreni su bili i Vulović sa 14, Čedić sa 11 i Goić sa 10 poena. U poraženoj ekipi istakli su se Milan Stojković sa 14 i Danilo Pavlović sa 11 poena.

U poslednjem kolu ligaškog dela takmičenja, odbojkaši Radničkog gostovaće Spartaku u Ljigu, koji se grčevito bori za očuvanje superligaškog statusa.