Odbojkaši Radničkog u osmini finala Čelendž kupa

Odbojkaši Radničkog savladali su večeras u revanš meču šesnaestine finala Čelendž kupa, holandskog šampiona, ekipu Oriona, u Dutinhemu, sa 3:1, po setovima 25:23, 25:22, 21:25 i 25:18, i tako se plasirali u osminu finala ovog takmičenja.

Da podsetimo, Radnički je i u prvom meču, u „Jezeru“, slavio identičnim rezultatom, tako da je prilično ubedljivo stigao do TOP 16 faze.

Radnički je i u revanšu pokazao da je bolja ekipa od šampiona Holandije, koji je, kao i pre nedelju dana, uspeo da uzme samo jedan set Kragujevčanima.

Odbojkaši Oriona su bolje otvorili meč, održavali poen prednosti od starta meča, ali su ipak Kragujevčani otišli sa minimalnom prednošću na prvi tehnički tajm-aut (8:7). Na sredini seta, Holanđani opet prelaze u vođstvo, ali odbojkaši Radničkog opet prave brejk i prelaze u vođstvo u finišu seta, što se ispostavilo dovoljnim za osvajanje prvog perioda igre – 25:23.

U drugom setu apsolutna dominacija Radničkog, koji je u jednom trenutku imao i sedam poena prednosti (12:5). U finišu seta Radnički je propustio dve set lopte, što su domaći iskoristili da smanje prednost Kragujevčana, ali su izabranici Dejana Matića uspeli da iskoriste treću set loptu i dobiju i ovaj set – 25:22.

U trećem setu, dijametralno suprotna situacija u odnosu na prethodni set.

Ekipa Oriona je bila ta koja je dominirala u ovom setu, imala i šest poena prednosti polovinom seta (15:9) i lagano privela ovaj set kraju – 25:21.

Usledio je četvrti set, koji su domaći odbojkaši odlično započeli i održavali prednost sve do polovine seta, kada ekipa Radničkog preokreće rezultat, prelazi u vođstvo, koje je raslo iz minuta u minut, tako da su Kragujevčani na kraju ubedljivo rešili ovaj set u svoju korist – 25:18, i time se plasirali u narednu rundu takmičenja.

Radnički će u osmini finala Čelendž kupa igrati protiv bosanskog Kaknja, koji je večeras, zahvaljujući „zlatnom setu“, eleminisao belgijski Prefaksis Menen.

Prvi meč je na programu između 15. i 17. januara u Kaknju, a revanš se igra nedelju dana kasnije u Kragujevcu.