Odbojkaši Radničkog u polufinalu Super lige

U najuzbudljivijem duelu četvrtfinala plej-ofa Radnički Kredi banka je nadigrala Ribnicu. Preživeli su Kragujevčani duel u kraljevačkoj „kutiji šibica“, spasili i dve meč lopte u završnici petog seta (14:12) i na kraju su sasvim zasluženo ostvarili plasman u polufinale. Naredna prepreka ekipi Dragana Đorđevića na putu ka odbrani titule biće lider šampionata Partizan.

Kraljevčani su još u prvom setu imali šansu da dođu do vođstva, ali su serijom grešaka omogućili su gostima da povedu. Ipak, u drugom setu su demonstrirali vrhunsku igru. Prosto su demolirali tim Radničkog, stigli do izjednačenja i već tada je mirisalo da će ovaj meč biti maratonski.

Radnički se međutim brzo vratio u igru, Nemanja Opačić je unosio nemir među primače Ribnice, a to su sjajno koristili Stevanović, te oba srednjaka Kragujevačana, Maksimović i Radović. Posle 23 minuta igre Radnički je dobio treći set.

Puleni Boška Mačužića se nisu predavali, u četvrtom setu, nošeni podrškom sa tribina, i uz sjajne servis serije kapitena Predraga Bićanina, uspeli su da steknu lepu poen prednost koju nisu ispuštali do kraja ovog dela igre. Vredi istaći da su u ovom setu sjajne partije pružili Nemanja Božić i Rista Nikolov koji je zabeležio čak devet poena iz bloka.

U taj-breku videli smo ono što samo može da režira odbojka. Ribnica je povela 4:1, sve vreme održavala prednost i činilo se da će pobediti u meču i izboriti majstoricu u četvrtak u Kragujevcu.
Ipak, Stevanović i Nemanja Radović nisu mislili tako. Kragujevčani su podigli nivo igre u samom finišu meča, a par grešaka domaćih odbojkaša uticali su da Ribnica ne iskoristi dve meč lopte.

Kad se takva prilika ispusti sledi kazna, a to su Opačić, blokom nad Božićem, i Radović, dobrim napadom prvog tempa, znali da pretvore u veliko slavlje Kragujevčana.

– Uvek je teško kad se igra u Kraljevu pred ovom izvanrednom publikom. Mi smo učinili veliki napor da izvučemo peti set u kome smo gubili 14:12. Iskreno ni sam ne znam kako smo to uradili, ali stigli smo do polufinala i daćemo svoj maksimum i protiv Partizana – rekao je posle utakmice Nemanja Radović, srednji bloker Radničkog Kredi banke.

Sa druge strane trener Ribnice Boško Mačužić najpre je čestitao Radničkom, a potom je rekao:
Imali smo dobijen peti set, ništa nije naslućivalo epilog kakav smo videli. Nismo iskoristili dve meč lopte zbog sopstvenih grešaka, a moram istaći da su gosti imali i veliku dozu sreće koja uvek prati hrabre.

Ribnica – Radnički 2:3  (23:25, 25:15, 18:25, 25:21, 14:16)