Odbojkaši Spartaka „preznojili“ Kragujevčane

Odbojkaši Radničkog došli su do svog osmog trijumfa u prvenstvu, nakon što su večeras, posle velike borbe u „Jezeru“, savladali Spartak sa 3:1, po setovima 25:18, 20:25, 25:16 i 28:26. Ovom pobedom izabranici Predraga Srećkovića vratili su se na četvrtu poziciju na tabeli i opet zapretili trećeplasiranoj Vojvodini.

Međutim, nije sve išlo „kao po loju“ po odbojkaše Radničkog večeras. Već u prvom setu gosti iz Ljiga su pokazali Kragujevčanima da neće tako lako doći do očekivane pobede, obzirom da su na prvom obaveznom predahu imali poen prednosti (8:7). Odbojkaši Radničkog su, nakon vođstva od 16:14 na drugom tehničkog tajm-autu, uspeli da tu prednost uvećaju u nastavku i reše ovu deonicu u svoju korist sa 25:18.

Ipak, gosti uzvraćaju žestoko u drugom setu i prednost od 16:12 na drugom tehničkom tajm-autu, uspevaju da pretoče u konačnih 25:20 u ovom periodu igre.

Treći set donosi najbolje izadanje Kragujevčana večeras. Sve je funkcionisalo besprekorno, počev od ubitačnog bloka, preko odličnog prijema i servisa, pa je krajnji rezultat 25:16 u korist odbojkaša Radničkog bio logična posledica te dobre igre.

Publika u „Jezeru“ je napokon odahnula, pomislivši da stvari dolaze na svoje pravo mesto, ali se borbena ekipa iz Ljiga nikako nije predavala, čak i kada je domaći tim imao „plus pet“ u finišu seta (21:16). Proradio je Radosav Dojčilović i Spartak dolazi do set lopte, koju ipak nije uspeo da iskoristi. Izabranici trenera Srećkovića uspeli su da se saberu i preokrenu rezultat na kraju – 28:26, čime su konačno uspeli da slome otpor „žilavog“ protivnika.

U redovima Kragujevčana bilo je nekoliko igrača sa dvocifrenim učinkom – Ćirović 20, Uglješa Ilić 17, Blagojević 16, Vulović 15 i Maksimović 11 poena. Kod gostiju prednjačio je Radosav Dojčilović sa 24 poena, ali nije imao adekvatnu podršku saigrača.

Naredne nedelje je pauza u prvenstvu zbog finalnog turnira Kupa Srbije. Kragujevčani će sledeći meč u Super ligi odigrati 1. marta, kada u „Jezero“ stiže Ribnica.

Radnički – Spartak (Ljig) 3:1 (25:18, 20:25, 25:16, 28:26)

Dvorana: „Jezero”.