Odbojkaši ubedljivi u Smederevu

Šampioni Srbije, odbojkaši Radnički Kredi Banke uspešno su startovali u novoj sezoni pobedivši na gostujućem terenu ekipu Smedereva sa 3:0, za samo 66 minuta igre. Radnički je brzo napravio razliku (8:5), a do kraja prvog seta je samo uvećavao prednost za konačnih 25:15. Najzanimljivije je bilo u drugom periodu, koji je kako se kasnije ispostavilo odlučio pobednika. Domaćin je tada imao prednost u finišu (23:20), ali ne i dovoljno koncentracije da dođe do izjednačenja. Kragujevčani su osvojili narednih pet poena u tom periodu ua 25:23. Već na startu trećeg seta sve je bilo jasno, pošto je Radnički brzo stekao ogromnu razliku, vodio čak i sa 14:1, a do kraja seta Smederevci su sakupili samo devet poena.

Smederevo – Radnički Kredi banka 0:3 (15:25, 23:25, 9:25)

Dvorana: Smederevo
Sudije: Antić Dejan, Miljković Igor
Gledalaca: 250.

SMEDEREVO: Petrović 2, Spasić (libero), Simeunović 4, Gatalica 2, S. Stevanović 7, D. Đorđević 2, Kalinić, Perović 6, Aleksić, N. Đorđević, Celić 3. Trener: Siniša Živak.

RADNIČKI: Ćirović 2, Jovanović 2, Radović 7, Perović 2, I. Ivović 5, Stevanović 6, Ilić 4, J. Ivović 5, Maksimović 8, Pantelić (libero), Opačić 3, Hadžifejzović 6. Trener: Slobodan Kovač.