Odbojkašice Kraguj-Radničkog prokockale idealnu šansu za prvu pobedu u sezoni

Kraguj-RadnickiVeliku priliku da upišu prvi trijumf  ove sezone propustile su odbojkašice Kraguj-Radničkog minulog vikenda, u susretu 6. kola Prve lige Srbije sa kraljevačkim Gimnazijalcem. Dva puta su Kraljevčanke vodile, dva puta su se Kragujevčanke vraćale u igru, da bi u taj-brejku došle do dve meč lopte, ali obe nisu iskoristile, pa su se na kraju gošće radovale.

Borile su se mlade odbojkašice Kraguj-Radničkog koliko su mogle, ali je u presudnim trenucima zafalilo sreće i iskustva. Bile su izabranice trenera Davinića na korak od osvajanja prvog seta, ali su uporne Kraljevčanke preokrenule rezultat i sa 25:22 rešile ovu deonicu u svoju korist.

Ipak, Kragujevčanke su se vratile u drugom setu koji su dobile sa 25:20, da bi naredni period ponovo pripao gošćama (25:18). Četvrti set doneo je veliku dramu sa hepi-endom za domaći tim (25:23), pa je tako izboren taj-brejk.

A onda, vođstvo u finišu petog seta od 14:12, dve meč lopte i velika šansa da se dođe do prve pobede u sezoni. Nažalost, odbojkašice Kraguj-Radničkog su je prokockale.

Svoje viđenje dramatične utakmice sa Gimnazijalcem u hali „Jezero“ dala je Milena Lalović, odbojkašica Kraguj-Radničkog.

– Ovo je bila najbolja prilika da upišemo prvu pobedu u sezoni. Nismo smele sebi da dozvolimo gubitak prvog seta posle prednosti koju smo imale u završnici. Na 22:18 jednostavno smo prestale da igramo i mislima smo već bile u narednom setu, što je ekipa Gimnazijalca uspela da iskoristi i preokrene rezlultat u svoju korist.

Uspele smo da se podignemo i drugi set dobijemo pre svega dobrim servisom, kojim smo pomerile protivnice od mreže i onemogućile im napad preko sredine, što je rezultiralo i našim dobrim blokom.

Treći period je u potpunosti pripao devojkama iz Kraljeva, koje su bile bolje u svakom segmentu igre. Nama je škripalo na prijemu, a one su to kažnjavale visokim procentom realizacije napada od 70 odsto. U izjednačenom četvrtom setu smo se smenjivale u vođstvu, i u uzbudljivoj završnici izašle kao pobednice.

Taj-brejk smo otvorile dobro, imale prednost od samog starta, a dobrim blokom smo osigurale i psihološku prednost na promeni strana, tako da smo i u nastavku igre održavale prednost od 3-4 poena. Međutim, ponovio nam se problem iz prvog seta, pošto u ključnim trenucima nismo mogle da osvojimo poen. Prokockale smo dve meč lopte i ispustile pobedu.

Čestitam ekipi Gimnazijalca na zasluženoj pobedi. Bile su bolje onda kada je to bilo najpotrebnije, dok se nama u ključnim trenucima „skratila ruka“, što je valjda i normalno za ovako mladu ekipu. Nadam se samo da ćemo u nastavku sezone prevazići ovakve probleme. – sumira utiske posle nesrećnog poraza Lalovićeva, koja se nada da će njena ekipa ipak sačuvati status prvoligaša.

KRAGUJ-RADNIČKI – GIMNAZIJALAC  2:3 (22:25, 25:20, 18:25, 25:23, 14:16)

Kragujevac
Hala: „Jezero“
Gledalaca: 50
Sudije: B. Milinković, D. Vitorović
Trajanje meča: 122 minuta

KRAGUJ-RADNIČKI: Ivanović, Šundek, Lalović, Joksić, Živanović, Maksimović, Petrović, Milojević, Stefanović, Rakočević, Stanković (libero), Arsov (libero). Trener: Jovan Davnić.

GIMNAZIJALAC: Simić, Ranisavljević, Ćopović, Petrović, Bukumira, Lešović, Knežević, Ćurčić, Tošić, Kovačević, Niketić (libero), Janković (libero). Trener: Sonja Vujić-Mojsilović.

U subotu, 26. novembra, odbojkašice Kraguj-Radničkog očekuje gostovanje beogradskoj Rodi, u okviru 7. kola.