Odbojkašice Radničkog dobile Futog i produžile nadu

ZOK Radnički

Izuzetno važnu pobedu zabeležile su sinoć odbojkašice Radničkog. One su u meču 19. kola Prve lige Srbije savladale Futog sa 3:1 (25:15, 25:18, 20:25, 25:19), čime su ostale u igri za opstanak.

Prva dva seta Kragujevčanke su lako rešile u svoju korist. U trećem periodu došlo je do opuštanja, što je gost iskoristio i uzeo set. Usledio je četvrti set, u kome je viđena velika borba, a odbojkašice Radničkog su uspele da u samom finišu slome protivnika i dođu do važnih bodova.

Izabranice Milovana Turnića su odradile svoj deo posla i sada osluškuju vesti iz Sremske Mitrovice, gde se večeras sastaju Iton Srem tempo i ekipa Klek Srbijašume, koja je i glavni rival Kragujevčankama u borbi za opstanak. Kragujevačkom prvoligašu bi odgovaralo da ekipa Kleka izgubi Sremskoj Mitrovici, jer bi ih onda samo pet bodova delilo od zone spasa.

Do kraja lige ostalo je još tri kola. Odbojkašice Radničkog očekuju gostovanja ekipi Takova i već otpisanom Ekonomcu, kao i duel sa Beogradom u Kragujevcu. Ne treba podsećati da popularne „Crvene“ treba da dobiju sva tri meča i uzdaju se u loše rezultate svojih glavnih rivala u borbi za opstanak.

Situacija je teška, ali ne i nemoguća. Ono što je sigurno, to je da će se Kragujevčanke hrabro boriti do samog kraja, pa šta bude.