Održan treći plivački miting „Kragujevački oktobar“

1901308_715500101867628_6984052380770335037_nPilivački klub „Foka“ organizovao je u subotu treći plivački miting „Kragujevački oktobar“ na zatvorenom bazenu SC „Park“. Učešće je uzelo oko 20 klubova iz Srbije i Bugarske, sa ukupno 428 plivača.

Plivači u osam uzrasnih kategorija takmičili su se u šesnaest disciplina. Najuspešniji su bili takmičari kragujevačkog „Pirata“, koji su osvojili ukupno 98 medalja. Odmah iza „Pirata“ našli su se plivači „Radničkog“ sa 71 osvojenom medaljom. Domaćin „Foka“ je sa 28 osvojenih medalja zauzeo peto mesto u generalnom plasmanu, dok su članovi PK „Delfin“ osvojili 3 medalje i zauzeli 11. mesto.

Nakon Đurđevdanskog kupa i Letnjeg Foka kupa, ovo je treće takmičenje koje PK „Foka“ organizuje, sa namerom da ovaj izuzetan plivački miting postane tradicionalan.