Održano prvo kolo Zimskog prvenstva centralne Srbije

plivanje-foka

U subotu, 17. januara, u Kruševcu je održano prvo kolo Zimskog prvenstva centralne Srbije. Učestvovalo je 18 klubova sa ukupno 254 plivača, među njima i članovi kragujevačkih klubova – Pirata, Foke i Radničkog.

Najviše plivača imao je Radnički (29), zatim Pirat (23) i Foka (11). Piratu je sa šest zlatnih medalja pripalo četvrto meto u generalnom plasmanu, Radnički je osvojio četiri zlata i zauzeo šesto mesto, dok je Fokama sa dva osvojena zlata pripalo 11. mesto u konačnom plasmanu.

Zlatne medalje za Pirat osvojili su David Šapić (12), Vukašin Pribaković (11), dve Kristina Šljivić (15), Anja Stević (12) i štafeta pionirki na četiri puta sto metara kraul.

Za Radnički, zlatne medalje osvojili su Miloš Karić (14), Ilija Stevanović (14), dve Ksenija Jovanović (16) i štafeta pionira četiri puta 100 metara kraul.

Što se Foka tiče, zlato su osvojile Ljubica Belić (9) i Dunja Mihailović (10).

Posle prvog kola, na tabeli najboljih takmičara (najviše skupljenih FINA bodova), na prvom mestu u svojim kategorijama su Dunja Mihailović iz Foke i David Šapić iz Pirata.