Olimpija slavila u Jezeru

Košarkaši Radničkog poraženi su u poslednjem 13.kolu prvog dela Jadranske lige na svom terenu od ljubljanske Olimpije sa 93:74, po četvrtinama (21:26, 18:26, 22:22, 13:19). Radnički je ravnopravan protivnik Olimpiji bio samo do finiša prve četvrtine, a potom su gosti serijom od 15:3, koju je sa pet poena završio Goran Jagodnik, stekli prednost od 36:23. Košarkaše Radničkog je izdao šut za tri poena (7/21), a uz to su bili i potpuno skakački inferiorni u odnosu na goste, o čemu svedoči i 20 skokova više Ljubljanča (19:39). Pokušaji Kragujevčana da ugroze vođstvo rivala nisu urodili plodom, dok su Ljubljančani prednost samo uvećavali i tako stigli do devete pobede u regionalnom takmičenju kojom su se izdvojili na čelu tabele.

Majk LiStrahinja Stojačić ubacili su po 19 poena za Radnički, Vladan Vukosavljević je dodao 13, ali to nije bilo dovoljno da se na kraju prvog dela sezone izbegne sedmi poraz.

Radnički – Olimpija  74:93  (21:26, 18:26, 22:22, 13:19)

Dvorana: “Jezero“.
Gledalaca: 2.500.
Sudije: Dubravko Muhvić (Hrvatska), Zdravko Rutešić (Crna Gora), Ivan Miličević (BIH).

RADNIČKI: Li 19, Stefan Stojačih 19, Marković, Miletić 9, Špica, Maksimović 1, Vukosavljević 13, Rakić 3, Drašković, Mijatović 5, Čakarević 5, Gaderforš.

OLIMPIJA: Salin 7, Murič 2, Markota 7, Jagodnik 14, Lorbek 2, Ožbolt 13, Anagoni, Peri, Gregori 16, Šermadini 2, Pinkni 20, Ilijevski 10.poena.

Rezultati i tabela nakon 13.kola Jadranske lige.