Omladinci Radničkog 1923 poraženi u Inđiji

Kategorija: Fudbal,Mlađe kategorije

Taman što su obradovali svoje simpatizere pobedom protiv Voždovca u prošlom kolu, omladinci Radničkog 1923 ovog vikenda doživeli su poraz na gostovanju ekipi Inđije rezultatom 2:4 (1:1).

Retko se desi da sudija na jednom susreta dosudi čak tri kaznena udarca, a to se dogodilo upravo na utakmici desetog kola Omladinske lige Srbije između domaće Inđije i Radničkog 1923.

Prva šansa na utakmici viđena je u 3. minutu, kada Leđanac nije iskoristio dobar centaršut kapitena Banjca. Kragujevčani su uzvratili u 10. minutu. Maksimović je izašao sam ispred Vojvodića, ali je golman Inđije ipak izašao kao pobednik iz ovog duela.

„Đavolčići“ su ostavili bolji utisak na početku susreta, ali je domaćin prvi došao do prednosti. Igrao se 38. minut kada je Banjac uputio udarac sa ivice kaznenog prostora i prevario Ristovića za vođstvo Inđije od 1:0.

Ipak, u 43. minutu Kragujevčani dolaze do izjednačenja pogotkom Maksimovića sa bele tačke, kome je prethodio prekršaj Petra Mrđe.

I na startu drugog dela igre gosti su bili bolji i konkretniji. U tom intervalu povoljne šanse za ekipu Radničkog propustili su Cvetković i Ilić.

Novi jedanaesterac, ovaj put u korist domaćina, viđen je u 65. minutu, pošto je Cvetković u svom kaznenom prostoru oborio Kostića. Siguran egezekutor najstrože kazne bio je kapiten Inđije Banjac.

U 75. minutu prečka je bila saveznik domaćeg tima, a samo tri minuta kasnije domaći dupliraju prednost. Posle kornera koji je izveo Banjac, Petar Mrđa je bio najviši u skoku i uvećao vođstvo Inđije na 3:1.

Sve dileme oko pobednika ovog susreta razrešene su u 86. minutu, kada je sudija Janjuš po treći put na utakmici pokazao „na kreč“. Ponovo je odgovornost preuzeo najistaknutiji akter susreta Banjac i – pogodio.

U sudijskoj nadoknadi vremena Ognjen Ilić uspeo je samo da ublaži poraz svog tima.

INĐIJA – RADNIČKI 1923  4:2 (1:1)

Gradski stadion u Inđiji.
Gledalaca: 200
Sudija: Predrag Janjuš (Pančevo)
Pomoćnici: Petar Milanović (Pančevo), Petar Radić (Novi Sad)
Strelci: Banjac u 38, 66 (jedanaesterac) i 86, (jedanaesterac) i Petar Mrđa u 79. minutu za Inđiju, a Maksimović u 43. (jedanaesterac) i Ilić u  90+2. minutu za Radnički 1923
Žuti kartoni: Krstić (Inđija), Aleksijević, Marković (Radnički 1923)

INĐIJA: Vojvodić, Kostić, Krstić, P. Mrđa, Panjak, Bobar, Puzić (Tepavčević), Dubajić, Leđanac, Banjac, N. Mrđa (Živković).

RADNIČKI 1923: Ristović, Pavlović (Matović), Mitrović (Marković), Danilović, Božović, Aleksijević, Milikić, Obradović (Gavrović), Cvetković (Rejman), Ilić, Maksimović.

Posle deset odigranih kola omladinci Radničkog 1923 zauzimaju pretposlednje, petnaesto mesto na tabeli sa skorom od sedam osvojenih bodova. U jedanaestom kolu izabranici trenera Milana Živkovića ugostiće vršnjake iz OFK Beograda.

NOVA POBEDA APOLONA 4

Još jedan uspešan vikend je iza fudbalera Apolona 4, koji su u desetom kolu Kadetske lige Srbije slavili na gostovanju ekipi Teleoptika sa 1:0.

Trenutak odluke bio je 43. minut, kada je štoper „optičara“ Krajinović nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

Sa nova tri boda popularni „Apolonci“ su se izjednačili po broju bodova sa sedmoplasiranim Čukaričkim, a u narednom kolu biće domaćini ekipi OFK Beograda.