Omladinci Radničkog poraženi i od „građevinara“

Jedna od neiskorišćenih šansi Rada u petercu Radničkog na današnjoj utakmici na „Čika Dači“

U 25. kolu Omladinske lige Srbije, fudbaleri Radničkog danas su na stadionu „Čika Dača“ izgubili bodove od omladinaca beogradskog Rada, i tako zabeležili 21. poraz u ovoj sezoni. Omladinci kragujevačkog tima poraženi su od „građevinara“ sa 1:3 (0:1), čime su izgubili i teorijske šanse za opstanak u elitnom rangu takmičenja, iako je do kraja sezone ostalo da se odigra još pet kola.

Omladinci Rada, koji zauzimaju osmo mesto na tabeli, došli su u vođstvo u 15. minutu. Posle slobodnog udarca sa desne strane, u kaznenom prostoru Radničkog 1923 najbolje se snašao štoper gostiju Goganović i sproveo loptu u mrežu pored golmana Đorđevića.

Pokušavali su mladići u crvenim dresovima da dođu do izjednačenja udarcima sa distance, ali su bili neprecizni. Odbrana domaćina dugo je odolevala napadima mladih Beograđana, sve do 73. minuta, kada je nesporazum domaćeg štopera i golmana iskoristio napadač gostiju Jović i povećao prednost Rada na 2:0. Posle ovog pogotka lepu šansu da smanji rezultat imao je ofanzivac Radničkog 1923 Gavrović, ali je oklevao pred golom gostiju i izgubio loptu u presudnom trenutku.

U finišu utakmice postignuta su još dva pogotka, po jedan na obe strane. U 83. minutu Marković je oborio jednog protivničkog igrača u svom šesnaestercu, a sudija Uroš Vuković pokazao je na belu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je Trifunović za vođstvo Beograđana od 3:0.

U poslednjem minutu susreta rezervista Radničkog 1923 Arsenijević, koji je zamenio kapitena Obradovića, preciznim udarcem sa oko 20 metara savladao je golmana gostiju i ublažio poraz svoje ekipe.

Radnički 1923 – Rad  1:3 (0:1)

Stadion
: „Čika Dača“.
Gledalaca: 50.
Sudija: Uroš Vuković.
Pomoćnice: Marina Višnjić, Zorana Punoševac (svi iz Kragujevca).
Strelci: Arsenijević u 90. za Radnički 1923, a Goganović u 15, Jović u 73. i  Trifunović u 83. (iz jedanaesterca) za Rad.
Žuti kartoni: Aleksijević, O. Ilić (Radnički 1923), Mustafa, Petrović (Rad).

RADNIČKI 1923: Đorđević, Obradović (Arsenijević), Slavković, Aleksijević, Marković, N. Ilić, O.Ilić (Tatović), Milojević (Todorović), Veselinović( Jašović), Lukić (Erić), Gavrović.

RAD: Pribić (Gavrilović), Mihajlović, Petrović (Vuković), Goganović, Kačarević (Košanin), Ivanović, Milan Stojanović (Gluščević), Marko Stojanović, Mustafa, Trifunović (Vujović), Jović (Todorović).

Posle ovog poraza, omladinci Radničkog 1923 ostali su prikovani na poslednjem mestu prvenstvene tabele, sa svega šest osvojenih bodova, tako da će se u narednoj sezoni takmičiti u Regionalnoj ligi Zapadne Srbije.

U narednom, 26. kolu Omladinske lige Srbije, popularne „đavolčiće“ očekuje gostovanje ekipi Jagodine, koja zauzima pretposlednje mesto na tabeli, ali je sa 25 osvojenih bodova još uvek u igri za opstanak.