Omladinci Radničkog prekinuli „crnu seriju“

omladinci-radnickog

Posle niza neuspeha, omladinci Radničkog 1923 zabeležili su laganu i ubedljivu pobedu protiv imenjaka iz Niša, u utakmici 10. kola Omladinske lige Srbije. “Đavolčići“ su slavili sa 3:0 i na taj način prekinuli seriju od šest poraza.

Prvi gol na utakmici videli smo u 40. minutu, kada je kapiten Nedeljković bio precizan sa bele tačke. Pre toga je u šesnaestercu Nišlija oboren Arsenijević.

Do kraja poluvremena, domaćin je uspeo da duplira prednost, kada je u 44. minutu Arsenijević zatresao mrežu Nišlija na asistenciju Petra Gavrovića.

Početkom drugog poluvremena, u 52. minutu, Lukić je sjajno proigrao Vilotijevića, koji je oboren u kaznenom prostoru gostiju. Isti igrač sigurno je izveo najstrožu kaznu i postavio konačnih 3:0.

Radnički Kragujevac – Radnički Niš 3:0 (2:0)

Pomoćni teren stadiona “Čika Dača“
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)
Pomoćnici: Milan Tešović i Jovica Jovanović (obojica iz Kraljeva)
Žuti kartoni: Arsenijević i Spasojević (Radnički 1923).
Strelci: 1:0 Nedeljković (iz jedanaesterca) 40, 2:0 Arsenijević 44, 3:0 Vilotijević (iz jedanaesterca) u 52. minutu.

RADNIČKI 1923: Najdanović (Đorđević), Miletić (Obradović), D. Nikolić (Milojević), Trajković, Spasojević, Vasojević, Vilotijević (A. Gavrović), Nedeljković (Srećković), Arsenijević, Lukić, P. Gavrović (Nikolić).

RADNIČKI NIŠ: Živković, Kosovac (Branković), Stević, Bogdanović, Mladenović, Anđelković, Mikolić, Zlatanović (Milenković), Petković, Klikovac (Radulović), Mrkić.

Igrač utakmice: Nikola Nedeljković (Radnički 1923)

Radnički je posle 10. kola sakupio isto toliko bodova i ostao u donjem delu tabele. U narednom kolu izabranike trenera Milana Živkovića očekuje gostovanje na Karaburmi, ekipi OFK Beograda.

Izvor: Đurađ Marinković