Oslabljeni Radnički do važne pobede

Pred oko 2500 ljubitelja košarke, u jedanaestom kolu ABA lige, izabranici Mute Nikolića bez „pola“ ekipe pokazali da su u formi i ubedljivo nadigrali poslednjeplasiranu ekipu u ligi, ekipu Zadra, rezultatom 92:79.

Nakon veoma oštrog početka gostujuće ekipe, koja je na parket „Jezera“ izašla sa veoma visokom startnom postavom, u drugoj polovini početne deonice, Aleksandar Ćapin sa 13 poena doveo domaćina u osetnije vođstvo. Na drugoj strani, Jožo Brkić je iskoristio činjenicu da je Ratko Varda stajao suviše blizu košu, pa je šutevima sa distance i ofanzivnim skokom donekle održavao goste u   utakmici.

U drugih deset minuta probudio se Teriko Vajt, koji je svojom odličnom igrom doveo u rezultatski plus domaćina i u drugoj deonici, jer je ideja Mute Nikolića bila da se dobiju sve četiri deonice – svaki period odvojeno.

Nakon pauze, treća deonica donosi veliku seriju domaćina. Radnički pravi seriju 14:2 i u 26. minutu ima velikih plus 20. Tog momenta su Mutini izabranici pomislili da je posao završen, pa su dali krila gostima da se za samo dva minuta vrate na samo osam poena minusa, uz čestu promenu odbrane, prelazaka iz „zone“ u „čoveka“ i obrnuto. Međutim, pomalo zaboravljeni Miloš Borisov, pogađa trojku i prekida seriju Zadrana, te su Đavoli mogli da odahnu.

Poslednja deonica je razigrala i ono malo igrača sa klupe domaćih, koji su iole bili spremni da igraju na ovoj utakmici, s obzirom na to da su se neki samo „skidali“ ne bi li popunili broj na klupi, iako se znalo da neće biti spremni za ovu utakmicu.

Radnički je tako, sa pola ekipe, odnosno, bolje rečeno, bez pola ekipe, napravio 22 asistencije (od toga 8 u trećoj deonici), samo 4 izgubljene lopte za četrdeset minuta, a kada se tome pridoda i preko 50% šuta iz igre, može se zaključiti da Zadrani nisu imali šansi da kući odnesu bodove iz srca Šumadije.

U pobedničkoj ekipi istakao se Aleksandar Ćapin sa 18 poena, 3 skoka i osam asistencija. Vajt je takođe postigao 18 koševa, dok je kapiten, Stefan Sinovec, postigao 13 poena uz sedam skokova.

U gostujućoj ekipi, raspoložen je bio Romeo Travis, sa 14 poena, osam skokova i 11 pretrpljenih faulova. Uz njega, Krasić i Vrbanc su postigli po 11 poena, dok je Toni Prostran postigao 10 poena.

KK Radnički : KK Zadar 92:79 (28:22, 21:20, 23:17, 20:20)

Hala: Jezero, Kragujevac

Gledalaca: 2500.    Sudije: Vojinović(MNE), Jersan, Vučkovič(SLO)

RADNIČKI: Miljenović 1, Sinovec 13, Ćapin 18, Marković 6, Varda 7, Birčević 4, Borisov 7, Krstović, Mijatović 5, Vajt 18,  Dragojlović, Vortington 13.

ZADAR: Mikulić, Ivanov, Bašić, Travis 14, Šango 3, KAštropil 8, Ramljak 7, Brkić 8, Krasić 11, Batur 7, Vrbanc 11, Prostran 10.

Radnički u sledećem kolu, po prvi put u crvenim dresovima na domaćem terenu, dočekuje ekipu Splita.