Palilulci ispustili pobedu

Vojkan Pavlović, foto: M. Jovičić

Gradski prvoligaš iz Palilula vodio je sa dva gola prednosti, ali je na kraju morao da se bori da sačuva i jedan bod. Fudbaleri Šumadije iz Čumića, bolje fizički i tehnički pripremljeni, uspeli su da preokrenu rezultat u svoju korist i malo je nedostajalo u finišu susreta da obezbede i pobedu. Domaći tim došao je do vođstva u 18. minutu. Posle centaršuta pred golom Čumićana najbolje se snašao Dušan Petrović i glavom loptu poslao u mrežu. Samo tri minuta kasnije korner je izveo Zlatko Stefanović sa leve strane , a u skoku u petercu gostiju Vojkan Pavlović je glavom skrenuo loptu u mrežu.
U 31. minutu Ivan Glišić iz Šumadije je šutirao sa desne strane, a lopta je pogodila stativu i završila u mreži golmana Arsenala Lazovića. Posle odmora inicijativu su imali igrači iz Čumića i u 82. minutu uspeli su da izjednače. Slobodni udarac izveo je bek Danijel Dimitrijević, a štoper Ivan Mijailović je glavom loptu uputio u mrežu za 2:2. Da je Prodanović bio spretniji u sudaru sa golmanom Lazovićem u 88. minutu Šumadija je mogla da odnese ceo plen sa stadiona u Palilulama.

U narednom kolu Arsenal gostuje u Desimirovcu i sastaje se sa Slogom, a Šumadija u Čumiću dočekuje Šumadinca iz Velikih Krčmara.

Arsenal – Šumadija (Č) 2:2 (2:1)

Stadion: FK Arsenal.
Sudija: Nikola Marković.
Pomoćnici:Marko Cvetković i Marko Dimitrijević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Petrović u 18. i Pavlović u 21. za Arsenal, Glišić u 31. i Mijailović u 82. minutu za Šumadiju.
Žuti kartoni: Lazović, (Arsenal), Prodanović, Vasiljević (Šumadija).

ARSENAL: M.Lazović, Đurić (Janković), Tomović, Srećko Lazović, Stefan Lazović, Radenković, Čarović (Janjoš), Pavlović, Petrović, Stefanović, Veselinović.

ŠUMADIJA (Č): Jevtić, Dimitrijević, Gačić, Mijailović, Kostić, Marković, Glišić, Mitrović, G. Petrović, Mališić, Prodanović.

Igrač utakmice: Vojkan Pavlović (Arsenal).