Palilulci kažnjeni „minimalcem“ zbog promašaja

arsenal-tutin
Fudbaleri Arsenala (crni dresovi) nisu danas uspeli da postignu pogodak i izgubili su bodove

Sva tri kragujevačka zonaša danas su ostala bez bodova. Arsenal je i u trećem kolu Zone „Morava“ na svom terenu izgubio bodove, Sušica je poražena u Raški, a Slavija u Kovačima kod Kraljeva.

Poraz je najteže pao Palilulcima, koji su kao domaćini, posle gubitka bodova od Slavije,  danas izgubili sa 1:0 i od fizički bolje pripremljene ekipe Tutina, koju vodi potznati kragujevački trener Slobodan Stašević. Gosti su od početka krenuli napadački i u trećem minutu imali šansu da dođu u vođstvo. Posle gužve u petercu Arsenala golman Rafailović je prilikom intervencije oborio kapitena gostiju Čuljevića i sudija  Arsović iz Gornjeg Milanovca, posle konsultacije sa pomoćnikom pokazao na belu tačku. Međutim, udarac Hota golman Arsenala je paradom odbranio i iskupio se za grešku koju je napravio.

U 33. minutu Otović je lepo primio loptu i sa desne strane ušao u protivnički šesnaesterac, ali je propustio „zicer“ i loptu poslao pored gola, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvreme proteklo je sa više uzbuđenja i neiskorišćenih šansi.  Palilulci su se propisno ispromašivali i to im se na kraju osvetilo. U 48. minutu bek Ignjatović je sa leve strane, sa ivice peterca, šutirao u golmana. Pripretili su Tutinci dva minuta kasnije preko kapitena Čuljevića, koji je iz blizine sa desne strane za malo bio neprecizan.

U 52. minutu golman gostiju Alić odneo je loptu ispred Baroša, a osam minuta kasnije  rezervista Arsenala Terzić lobovao je golmana Tutina, ali je prečka sprečila pogodak. Odmah na drugoj strani veliku šansu za goste propustio je Dacić, koji je sa tri metra loptu poslao preko gola.

U 65. minutu Ignjatović je natrčao na odbijenu loptu, ali je šutirao preko gola, a Otović je ponovo bio neprecizan sa ivice peterca i loptu poslao preko gola.

Ove promašeje domaćina ekipa Tutina kaznila je u 78. minutu. Po levoj strani prošao je brzonogi Tutić i kada je golma Rafailović pošao u susret odigrao je dupli pas sa Đžuđževićem na desnoj strani, kome nije bilo teško da loptu ubaci u nezaštićenu mrežu.

Pokušavao je Arsenal da izbegne poraz, ali je ekipa Tutina uspešno otklanjala opsnost ispred svog gola, a brzim kontranapdima prenosila loptu na protivničku polovinu i tako sačuvala stečenu prednost, što joj je omogućilo da zadrži mesto u vrhu tabele bez poraza.

ARSENAL – TUTIN 0:1 (0:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Sudija: Dušan Arsović.
Pomoćnici: Miroslav Miletić, Stefan Gačić (svi iz Gornjeg Milanovca).
Strelac: Đžuđžević u 78. minutu.
Žuti kartoni: Milutinović, Milovanović (Arsenal), Skenderović, Idrizović, Đžuđžević (Tutin).

ARSENAL: Rafailović, Obradović, Ignjatović, Lazović, Ivković, Todorov, Đurić (Terzić),  Milutinović, Stefanović, Otović (Milovanović).

TUTIN: Alić, Đžamović, Dreković (Balić), Skendarevoić, Dacić, Hot, Ahmetović, Čuljević, Tutić, Idrizović, Đžuđžević.

Posle ovog trećeg uzastopnog poraza ekipa Arsenala je zadržala pretposlednje mesto na tabeli bez bodova. I druga dva kragujevačka zonaša ostala su bez bodova, ali na gostovanju. Sušica je poražena od Bana u Raški sa 3:1 i sa dva boda zadržala mesto u donjem delu tabele, a Slavija je izgubila od Radničkog u Kovačima kod Kraljeva sa 1:2, ali je ostala u sredini tabele sa 4 boda.

U narednom 4. kolu Zone „Morava“ Slavija dočekuje Trepču, a Sušica ekipu Braća Vuković iz Lađevaca, dok Arsenal odlazi u Guču i sastaje sa poslednjim na tabeli Dragačevom.