Palilulci konačno pobedili

Posle četiri remija i dva poraza, od kojih jedan i na svom terenu, fudbaleri Arsenala danas su zabeležili prvu pobedu u prolećnom delu prvenstva. U 24. kolu Prve gradske lige savladali su ekipu Cerovca sa 2:1 posle dosta uzbuđenja i promašenih šansi na obe strane.

Bio je ovo susret ekipa iz donjeg dela tabele Prve gradske lige Kragujevca,  kojima su bodovi bili važni kako ne bi došli u opasnu zonu za ispadanje. Značaj utakmice uticao je na igrače, pa se igralo nervozno, brzopleto i sa dosta grešaka.

Cerovčani su od počrtka utakmice krenuli ofanzivno i u devetom minutu imali su šansu da dođu u vođstvo preko Maksimovića, ali je mladi golman Arsenala Miloš Lazović dobro intervenisao u situaciji jedan na jedan. Tek u 31. minutu Arsenal je dobrim udarcem Petrovića sa 25 metara pripretio, ali je golman Jovanović uspeo da zaustavi loptu. Tri minuta kasnije Petrović je izveo aut i ubacio loptu u protivnički peterac, gde se našao mladi Janićijević i glavom skoro sa gol- crte loptu sproveo u mrežu Cerovčana.

Danijel Juhas, trener Arsenala, foto: M. Jovičić

Međutim, gosti su uspeli da izjednače u poslednjem minutu prvog poluvremena. Posle nabacivanje pred gol sa desne strane i greške odbrane, lopta je došla do Nedovića na drugoj stativi, kome nije bilo teško da je sa metar- dva pošalje u mrežu.

U drugom poluvremenu viđeno je više šansi, ali promašaja. Drmale su se i stative. U 54. 57. minutu posle centaršuteva  Petrović je sa svega nekoliko metara glavom loptu oba puta poslao preko gola, kada su je gledaoci već videli u mreži. Na drugoj strani Cerovčani su propustili tri povoljne prilike da dođu do prednosti, jer je Maksimović dva puta bio neprecizan, a Nedović je umesto mreže pogodio stativu. U 76. minutu Maksimović je preterao u driblinzima u proivničkom kznenom prostoru i izgubio loptu. Ove propuštene šanse su se osvetile Cerovčanima. Samo minut kasnije najbolji pojedinac na utakmici Dušan Petrović prošao je kroz odbranu gostiju i plasirao loptu mrežu pored nemoćnog golmana i najstarijeg igrača Cerovca Gorana Jovanovića.

Cerovac je  u 83. minutu propustio veliku šansu da izjednači, jer je rezervista Ognjanović, samo što je ušao u igru, sa dva metara umesto mreže uzdrmao prečku. U samom finišu susreta zbog neopreznog i opsanog starta nad Milosavljevićem, jednom od najboljih u ekipi Cerovca Milošu Maksimoviću, sudija je pokazao crveni karton.

– Danas smo imali tešku utakmicu, jer smo igrali opterećeni time da moramo da je dobijemo posle šest odigranih kola. Mi imamo mladu ekipu koja se uigtava i tek treba da daje rezultate. Sledeću utakmicu igramo sa Srbijom u Ilićevu, koja se bori za opstanak, ali nema opsanosti  za nas, rekao nam je, posle pobede u susretu sa Cerovcem, Danijel Juhas, trener Arsenala, koji je ekipu preuzeo od početka ove polusezone.
Arsenal – Cerovac 2:1 (1:0)

Stadion: FK Arsenal.
Sudija: Nikola Vuković (Kragujevac).
Strelci: 1:0 Janićijević 34, 1:1 Nedović 45, 2:1 Petrović u 77.minutu.
Žuti kartoni: Milosavljević, Petrović, Lazović (Arsenal), Pantić, Vukićević, Dimitrijević (Cerovac) .
Crveni karton: Maksimović  u 87. minutu (Cerovac).

ARSENAL: M. Lazović, Pavlović, Tomović, Janković (Prodanović), Janićijević, Milosavljević, Radenković,S. Lazović, Veselinović (Ljušić).

CEROVAC: Jovanović, Mićković, Mirčević, Pantić, Vukićević, Mijailović, Vučković, Dimitrijević, Maksimović, Nedović, Trajković (Ognjanović).

Igrač utakmice: Dušan Petrović (Arsenal).