Partizan lako do bodova na “Čika Dači“ (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog doživeli su ubedljiv poraz na “Čika Dači“, od aktuelnog šampiona, ekipe Partizana sa 5:0, u utakmici 18. kola Jelen Superlige.

Svi uslovi bili su ispunjeni da se na Čika Dači danas vidi pravi fudbalski spektakl – brojna publika i povoljni vremenski uslovi, a i FK ‘Radnički 1923’ je obeleževao dva jubileja: kapiten Kragujevčana, Darko Spalević, danas je odigrao stotu prvenstvenu utakmicu u dresu Radničkog, a navijačka grupa Crveni Đavoli slavila je 25. rođendan.

Pre početka utakmice, predsednik FK Radnički 1923, Milenko Marjanović, uručio je Darku Spaleviću poklon u vidu dresa sa brojem 100, a kapiten Radničkog 1923 je najvernijim navijačima uručio rođendansku tortu i dres sa brojem 25.

Međutim, na kraju dana ostao je gorak ukus posle teškog poraza. Loša tradicija po Radnički 1923 u susretima sa Partizanom se nastavila. Crno-beli su uspeli da mrežu Radničkog 1923 zatresu čak pet puta. Tako je ekipa Radničkog 1923 poražena u utakmici osamnaestog kola Jelen Super Lige.

Sam početak meča nagovestio je da fudbalerima Radničkog 1923 neće biti ni malo lako – Malbašić je već u 3. minutu postigao pogodak i doveo svoju ekipu u vođstvo. Gol koji je primljen ‘prerano’, dodatno je otežao situaciju, pa je pritisak na Kragujevčane bio veći. Nekoliko minuta kasnije usledila je akcija Partizana preko Živkovića, koji je loptu dodao do Škuletića, a on je dalje prosledio do sredine šesnaesterca Radničkog 1923. Tu loptu zahvatio je Lazović, koji je šutirao, ali samo do prečke. U 11. minutu ponovo opasna akcija gostiju kada je Živković šutirao, ali je odbrana Radničkog 1923 na vreme reagovala.

Početak meča obeležila je dominacija gostujuće ekipe . U 13. minutu oprobao se Škuletić, a posle njega i Živković. Minut kasnije pripretio je Radnički 1923, ali je Lukač bio na mestu.

Prva polovina prvog dela igre u potpunosti je pripala ekipi Partizana, koja je bila uporna u napadima na gol Čančarevića, dok ekipa Radničkog  1923 nije uspela ozbiljnije da ugrozi protivnika.

U 37. minutu igre centaršut Spalevića do Kovačevića, koji je šutirao ka golu crno-belih, ali je golman Partizana bio na mestu. Već minut kasnije, uz asistenciju LazovićaŠkuletić je duplirao prednost Partizana.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:2. Gosti su mogli mirnije da provedu vreme predviđeno za pauzu, dok su fudbaleri Radničkog 1923 morali da ga maksimalno iskoriste kako bi se vratili u meč.

Na početku drugog poluvremena, Lazović je bio u prilici, ali se Čančarević našao na mestu. Usledila je mirnija igra u nastavku utakmice. Oprobao se Spalević u 55. minutu, šutom iskosa sa desnestrane, ali je lopta zakačila Drinčića, a zatim je Lukač intervenisao. Tri minuta kasnije, Drinčić šutira sa 20 metara i uspeva da pogodi gol Čančarevića i tako postigne treći gol za gostujuću ekipu. U 63. minutuVladimir Bubanja je, u svom kaznenom prostoru, napravio faul nad Škuletićem, nakon čega je sudijaGlođović pokazao na belu tačku, a sa nje je siguran bio kapiten gostiju, Danko Lazović. U 72. minutu oprobao se Beljić, ali je lopta otišla preko gola, a dva minuta kasnije i Dragan Čadikovski, ali bez uspeha.

U poslednjem minutu regularnog toka utakmice, Volkov je iskoristio lošu reakciju Beljića, dodao loptuŠkuletiću, a on po drugi put na ovom meču bio precizan i postavio konačan rezultat: Radnički 1923 – Partizan 0:5.

Bio je ovo težak poraz za ekipu Radničkog 1923, koja je motivisano, nadahnuto i sa maksimalnim trudom ušla u ovaj meč, želeći da iz njega izvuče najbolje. Moraće Kragujevčani da se što pre oporave od današnjeg poraza, kako bi se okrenuli narednom meču, kada će gostovati Crvenoj Zvezdi na Marakani.

Radnički 1923 – Partizan 0:5  (0:2)

Stadion: “Čika Dača“
Glavni sudija:
Vlado Glođović (Vrbas)
Pomoćnici: Dejan Petrović (Kikinda), Milan Korajlija (Novi Sad)
Žuti kartoni: Beljić (Radnički 1923) i Trajković (Partizan)
Strelci:  0:1 Malbašić 3, 0:2 Škuletić 38, 0:3 Drinčić 58, 0:4 Lazović 63 (iz jedanaesterca), 0:5 Škuletić u 90. minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Marić, Rosić, Bubanja, Krivokapić, Kovačević (od 80. minuta Nedović), Miljuš (od 85. Andrić), Beljić, Adamović ( od 58. Čadikovski), Spalević.

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Volkov, Trajković, Obradović, Drinčić (od 67. Gulan), Brašanac, Živković (od 77. Luka), Malbašić, Škuletić, Lazović (od 70. Pantić).

Izvor: fkradnicki.com