Partizan lako do prve pobede u polufinalu

Partizan je lakše nego što to krajnji rezultat pokazuje slavio u prvom meču polufinala plej-ofa protiv aktuelnog šampiona Radničkog. Crno-beli su mogli i ranije da završe posao, s obzirom da su posle relativno lako dobijenog prvog seta u drugom imali veliku prednost na startu (12:6), a potom u uzbudljivoj završnici ovog perioda i tri set lopte.

Prvi set je bio prilično čudan, kao da je na terenu postojao samo jedan tim. Partizan je diktirao ritam, osvajao poene, ali i pravio greške (čak 11 u ovom periodu!). Ipak, Radnički to nije znao da iskoristi. Vodili su gosti samo na startu (8:6), ali su crno-beli uz tada sjajan tandem srednjaka Pešut – Turanjanin lako preokrenuli. Upravo posle asa Pešuta bilo je 15:11, a imao je domaćin i ogromnu prednost u završnici (24:18). Ipak, uz dobre servise Stevanovića Kragujevčani su uspeli da spasu pet set lopti, ali ne i šestu. Možda bi napravili i čudesan preokret da Stevanović nije načinio servis grešku – 25:23.

Drugi set je bio bez dileme najuzbudljiviji, ali i najduži ove sezone. Zamenio je Đorđević dizače (Novoselac umesto Ilića) i to je bio dobar potez. Vodio je Partizan sa već pomenutih 12:6, ali je tada trener gostuju u igru uveo i mladog Ćirovića, a ovaj je serijom dobrih servisa vratio svoj tim u meč. Radnički je do izjednačenja stigao već polovinom seta (15:15), a usledila je potom neizvesna završnica.

Gosti su najpre prokockali dve vezane set lopte (24:22), potom je Partizan imao tri prilike da reši ovaj set u svoju korist, čak i kontru pri rezultatu 27:26, ali je Mijailović pogrešio. Kragujevčanima je bilo potrebno deset set lopti da dođu do izjednačenja, a to se desilo posle kontre Opačića – 36:34. Domaćima nije pomoglo ni to što je Atanasijević u ovom setu osvojio čak 16 poena.

Ispostavilo se da je to bilo sve od gostujućeg tima. Pokušavao je čestim izmenama Đorđević da razmrda svoj tim, ali mu to nije polazilo za rukom u poslednja dva seta. Partizan više nije dozvolio opuštanje. Već na startu trećeg perioda crno-beli su napravili osetnu razliku (15:11), a potom su rutinski odradili posao – 25:17. U ovom periodu crno-beli su imali samo dve greške (dva „pecanja“ na startu seta).

Slično je bilo i u četvrtom periodu, u kojem je uzbuđenja bilo samo na startu, ali najviše zbog tri pokazana žuta kartona. Rezultat je bio istovetan kao u prethodnom setu – 25:17, za prvi trijumf Partizana u polufinalnoj seriji.

Partizan Termoelektro – Radnički Kredi banka 3:1 (25:23, 34:36, 25:17, 25:17)

Dvorana: SC „Šumice“.
Gledalaca: 200.
Sudije: Goran Gradinski i Dejan Jovanović (oba Beograd).
Trajanje meča: 120 minuta.

PARTIZAN TERMOELEKTRO: Pešut 16 (9 bl), Steljić 11 (4 bl), Turanjanin 8, Mijailović 11, Kisić 3, Atanasijević 28 (43-27), Ilić (libero), S. Žarković, Minić, Bulatović, Samardžić. Trener: Milan Žarković.

RADNIČKI KREDI BANKA: Ilić, Stevanović 20 (40-19), Maksimović 9, I. Ivović 1, Opačić 13, Radović 15 (19-15), Pantelić (libero), Perović, Novoselac 5 (3 bl), Ćirović 6, J. Ivović, Hadžifejzović. Trener: Dragan Đorđević.

Izvor: wienerliga.org