Partizan naneo Radničkom prvi poraz u „Parku“

vk-radnicki-2014-15

Vaterpolisti Radničkog pretrpeli su prvi poraz na svom bazenu posle više od dve godine, pošto su izgubili od beogradskog Partizana, u osmom kolu Triglav vaterpolo lige, rezultatom 10:8.

Posle promašenog peterca na samom startu, Kragujevčani su realizovali drugi napad i poveli preko Marka Petkovića u prvom minutu, ali se na drugi gol čekalo šest minuta, kada je Gavril Subotić udarcem sa distance doneo izjednačenje gostima. Ipak, Radnički je prvi predah dočekao sa minimalnim vođstvom, pošto je sedam sekundi pre kraja peterac realizovao Nikola Dedović – 2:1.

Međutim, drugu četvrtinu su bolje otvorili „crno-beli“ i golovima Nikole Jakšića i Đorđa Lazića preokrenuli minut i po pre poluvremena (3:2), ali se Vuksanović iz dobre akcije sa igračem više pobrinuo da se na odmor ode sa nerešenim rezultatom – 3:3.

Osetilo se u igri Radničkog neigranje prva dva centra, Vrlića i Popovića, što je Partizan iskoristio i serijom 4:0 došao do najveće prednosti na utakmici – 7:3. Nadu domaćima pred ulazak u poslednju deonicu vratio je Ivan Basara, a nedugo zatim Nikola Dedović smanjio je na „minus dva“ – 7:5.

Ali, nisu stajali gosti, pa su preko Subotića i Lazića otklonili sve dileme oko pobednika – 9:5. Do kraja susreta, Nikola Dedović je sa dva gola samo ublažio poraz, a tačku na i stavio je lepim lobom Lukas Gilen.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Nikola Dedović sa četiri gola, dok je na drugoj strani Gavril Subotić postigao tri.

Radnički – Partizan 8:10 (2:1, 1:2, 1:4, 4:3)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.