Partizan slomio otpor „Šumadinki“ u finišu

zkk-sumadija-darko-jakovljevic

U derbi meču 11. kola Prve lige Srbije za košarkašice, beogradski Partizan savladao je večeras u dvorani „Vizura“ kragujevačku Šumadiju sa 72:67 (17:10, 24:19, 15:18, 16:20). Crno-bele su do pobede došle u neizvesnoj završnici, iako su u jednom trenutku imale i šesnaest poena prednosti.

Kragujevčanke su dobro otvorile meč, ali je domaćin polovinom deonice preokrenuo rezultat i prvu četvrtinu okončao sa sedam poena prednosti (17:10). Polovinom druge deonice košarkašice Partizana stižu i do šesnaest poena prednosti (32:16), a na poluvremenu su imale vođstvo od 41:29.

Šumadija je dobro otvorila treći period i spustila prednost domaćeg tima na samo četiri poena (49:45). Ipak, poenima Lukovićeve i trojkom Vučkovićeve, Partizan je u poslednju četvrtinu ušao sa „plus osam“ (53:47).

Kada su Beograđanke u 31. minutu otišle na „plus dvanaest“ (59:47), činilo se da su na dobrom putu da uspešno meč privedu kraju. Međutim, usledila je žestoka serija izabranica trenera Darka Jakovljevića, koje u 36. minutu stižu na samo koš zaostatka (64:62). Umesto preokreta, Kragujevčanke su vezale par izgubljenih lopti i loše organizovanih napada, što je domaćin iskoristio i poveo sa 69:62, čime je faktički pitanje pobenika bilo rešeno.

Najefikasnija u timu Partizana bila je Bojana Janković, kapiten ekipe, sa 19 postignutih poena, 17 je postigla Prlja, a po 10 su ubacile Vučković i Karakašević.

U redovima Šumadije, prednjačila je Miloševićeva sa 24 poena, uz sjajan šut za tri poena (6-8). Raković je zabeležila dabl-dabl učinak sa 15 poena i 10 skokova, dok je Jelena Ćulafić uz 9 poena imala i 12 asistencija.

Šumadija nakon ovog poraza ima skor 6-5 i nalazi se na 5. mestu prvenstvene tabele, sa 17 sakupljenih bodova.

U poslednjem meču u ovoj kalendarskoj godini, „Šumadinke“ će gostovati u Boru predstojećeg vikenda.