Partizanova „trojka“ na „Čika Dači“ (FOTO i VIDEO)

partizan-radnicki

U jednom od derbi mečeva 6. kola Jelen Super lige, fudbaleri Radničkog poraženi su na „Čika Dači“ od Partizana sa 0:3 (0:2). Crno-beli su rano „načeli“ domaćina i jako brzo došli do dva gola prednosti, od čega Kragujevčani nisu mogli da se oporave do kraja meča, iako su ostavili solidan utisak.

Bekvalac se odlučio za istu startnu postavu kao i protiv Voždovca pre nedelju dana, sa dva isturena napadača Poljanecom i Sotirovićem. Sa druge strane, trener crno belih Marko Nikolić odlučio je da krene sa samo jednim klasičnim napadačem Petrom Škuletićem i nešto pojačanom sredinom terena.

Očekivala se jedna tvrda, takmičarska utakmica, sa malim brojem golova, ali je umesto toga vicešampion Srbije došao do bodova lakše nego što se pretpostavljalo.

partizan-radnicki.3

U 3. minutu igre Drinčić je zapretio iz slobodnog udarca, a odmah potom i Škuletić nakon kornera. U 8. minutu prva ozbiljnija šansa za Radnički. Perović je pokušao iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko gola.

Minut kasnije, duel Poljaneca i Vulićevića u kaznenom prostoru Radničkog sudija Majo Vujović okrakterisao je kao prekršaj fudbalera Radničkog i pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je najbolji strelac Partizana ove sezone Petar Škuletić – 0:1 za goste.

grobari

Novi šok za domaće usledio je u 17. minutu, kada je mladi Danilo Pantć odlično prošao po levoj strani, zavrnuo loptu u sredinu, gde je Andrija Živković petom „produžio“ loptu do Grbića, koji je nakon dva efektna driblinga dodao loptu do usamljenog  Škuletića, kome nije bilo teško da se po drugi put upiše u strelce – 0:2.

Dva gola u prvih dvadeset minuta bili su žestok udarac za Kragujevčane. Ali izabranici trenera Bekvalca nisu klonuli duhom, već su, naprotiv, još jače pritisli crno bele, u nameri da što pre dođu do gola.

U 21. minutu dobar pokušaj Vuka Sotirovića, koji je izblokiran od strane fudbalera Partizana. Tri minuta kasnije dobra kontra Kragujevčana, Perović centrira sa desne strane prema Poljanecu, koji jako loše zahvata loptu glavom.

sotirovic-partizan-radnicki

Vrlo motivisani Marko Perović, koji je na ovom meču nosio i kapitensku traku, pokušao je još jednom u 26. minutu nakon odličnog soloporodora, ali je to bio lak plen za Lukača.

U 40. minutu Nemanja Vidić je morao zbog nezogdnog udarca u nos da napusti teren, a njegovo mesto zauzeo je Nikola Kovačević.

tiodorovic

U finišu prvog dela igre beležimo najpre silovit pokušaj Branka Ilića, koji je namučio Trifunovića, a onda i nezogdan udarac Lazara Arsića na drugoj strani, kada je Lukač na jedvite jade skrenuo loptu u korner.

U pauzi između dva poluvremena došlo je do nemilih scena na južnoj tribini, kada su se sukobili predstavnici policije i navijači Radničkog, ali se na svu sreću situacija brzo smirila.

djavoli-zandarmerija

Gosti iz Beograda su samom startu drugog dela igre mogli lako da uvećaju prednost. U 46. minutu Škuletić je izbio sam ispred Trifunovića, ali je golman Radničkog istrčao na vreme i sprečio čist pogodak. U 51. minutu nova stopostotna šansa za Partizan. Opet je Škuletić bio u situaciji da postigne gol nakon lukavog pasa Andrije Živkovića, ali je još jednom sjajni Trifunović izašao kao pobednik.

partizan-radnicki.1

U 61. minutu ponovo preti Marko Perović sa distance, ali i ovaj put bez pravog učinka.

U 63. minutu priliku da debituje za Radnički dobio je Luka Tiodorović, koji je zamenio Ćuluma. Kragujevčanima kao da je nestalo snage u nastavku igre, pa je splasnuo onaj pritisak iz prvog poluvremena, tako da su domaći uglavnom pretili iz kontranapada i to pretežno preko desne strane, gde su delovali Terzić i Arsić.

U 75. minutu igre kolosalna šansa za Branka Ilića, koji nakon jedne duge lopte u šesnaesterac domaćina, nije uspeo da zatrese mrežu iz neposredne blizine.

partizan-radnicki2

Konačan rezultat meča postavio je kapiten Partizana Saša Ilić, nakon dobre akcije Grbića i Škuletića.

Radnički je ovim porazom pao za jedno mesto na tabeli i sada je trinaesti sa 4 osvojena boda. Priliku da poprave bodovni saldo „Đavoli“ će imati narednog vikenda, kada gostuju ekipi Donjeg Srema u Pećincima.

Pre toga, Kragujevčane u sredu očekuje obaveza u 1/16 finala Kupa Srbije, kada će gostovati ekipi Dorćola.

partizan-radnicki-djavoli

Radnički 1923 – Partizan 0:3 (0:2)

Stadion: Čika Dača.
Gledalaca: 5 000.
Sudije: Majo Vujović, Matija Olajoš Nađ, Jovica Milin.
Strelci: 0:1 Škuletić u 11. iz jedanaesterca, 0:2 Škuletić u 18. minutu, 0:3 S. Ilić u 89. minutu

RADNIČKI 1923: Trifunović, Terzić, Krneta, Bubanja, Jašić, Ćulum (od 65. Todorović), Vidić (Kovačević 41), Perović, Arsić, Sotirović (od 81. Sotirović), Poljanec.

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Ćirković, Stanković, N. Petrović, Drinčić, Ilić B, Živković (od 83. I. Petrović), Grbić, Pantić (od 66. Lazović), Škuletić.