Pazarci tvrd orah za „Đavole“

ok radnicki

Odbojkaši Radničkog prekinuli su pobedničku seriju u Viner štediša ligi, pošto su u meču 14. kola poraženi na gostovanju u Novom Pazaru sa 0:3 (20:25, 19:25, 21:25).

Pred više od 1000 gledalaca u dvorani „Pendik“, domaćin je zasluženo odneo devetu pobedu u prvenstvu.

Kragujevčani su nešto jači otpor pružili u prvom setu, kada su imali prednost 16:15, ali su na kraju, prilično lošom igrom u završnici perioda, dozvolili domaćinu da dođe do preokreta.

Naredna dva seta obeležila je sjajna igra domaćeg tima, koji je bio koncentrisaniji u servisu i na prijemu, pa je lako izašao na kraj sa gostima iz Kragujevca.

U redovima pobedničkog tima tri igrača su zabeležila dvocifren učinak. Hamzagić je zabeležio 13, Ristić 12, a Luka Marinković 10 poena. U Radničkom jedini dvocifreni bio je Petar Premović sa 13 poena.

Ovaj poraz nije uzdrmao Kragujevčane, koji i dalje drže sve konce opstanaka u svojim rukama.

Narednog vikenda u Kragujevac stiže Spartak iz Ljiga.

Novi Pazar junior – Radnički 3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

Dvorana: „Pendik”.
Gledalaca: 1.250.
Sudije: Tomislav Popović (Kraljevo) i Aleksandar Petrović (Užice).
Trajanje meča: 73 minuta.