Pazovčanke zaleđene u Kragujevcu na minus 33

kosarka

U prvoj utakmici 16. kola Prve lige za košarkašice ekipa Šumadije nanela je težak poraz Staroj Pazovi rezultatom 71:38, po četvrtinama bilo je 22:8, 18:10, 19:9, 12:11.

Gošće su bile ravnopravan rival samo prvih 7 minuta (8:8), a onda su domaće igračice serijom 14-0 stekle visoku prednost koje su samo povećavale do kraja susreta.

Najefikasnija na meču bila je Živadinović koja je u pobedničkom timu upisala 26 poena, Marković je dodala 16, Ostojić 10 poena. Kod gošći ni jedna košarkašica nije uspela da ostvari dvocifren učinak a najbliža je bila Musulin sa 9 poena.

Ovo je bio šesti trijumf Kragujevčanki koji ih je doveo na deobu 8. mesta. Narednog vikenda očekuje ih gostovanje u Beočinu protiv istoimene ekipe u 17. kolu Prve lige.