Peta pobeda Radničkog 1950

Radnički 1950

Košarkaši Radničkog 1950 nastavljaju sa pobedama u Prvoj regionalnoj ligi – grupa Zapad. Nova „žrtva“ Kragujevčana bila je ekipa Šapca, koja je savladana u hali „Gordana-Goca Bogojević“ rezultatom 95:71 (26:21, 19:22, 19:15, 31:13).

Košarkaši Radničkog 1950 su bolje otvorili meč i već na polovini uvodne deonice imali dvanaest poena prednosti (24:12). Međutim, gosti su veoma brzo istopili tu prednost domaćina, prevashodno zahvaljujući dobrom šutu za tri poena, tako da su u 18. minutu stigli na samo poen zaostatka (38:37).

Na kraju prvog poluvremena Kragujevčani su imali dva poena viška (45:43), da bi u trećoj četvrtini opet stigli do dvocifrene prednosti (64:50), ali su gosti do kraja ovog perioda uspeli da vežu osam poena, pa se u završnu deonicu ušlo sa rezultatom 64:58 u korist domaćeg tima.

Tek su u poslednjih deset minuta domaći košarkaši uspeli da slome otpor Šapčana i stignu do relativno ubedljivog trijumfa – 95:71.

U pobedničkoj ekipi čak šest igrača imalo je dvocifren učinak – Kostić je upisao 17, Lalović i Vučić po 16, Blagojević 11, te Popović i Tanasijević po 10 poena. Kod gostiju su se istakli kapiten Ivanović sa 24 i Jović sa 17 poena.

Nakon pet odigranih kola, Radnički 1950 i Novi Pazar su jedine dve ekipe sa maksimalnim učinkom.

Kragujevčane narednog vikenda očekuje teško gostovanje ekipi Crnokose u Kosjeriću, u meču 6. kola.