Pioniri i kadeti Radničkog poklekli u Beogradu

Pioniri i kadeti FK Radnički 1923, u 9.kolu prvenstva Srbije doživeli su poraze na gostovanju kod istog rivala, beogradskog Rada.

Isko su prvi poveli, “Đavolčići“ su na kraju mogli da dožive potpuni debakl.

U 23. minutu, najmlađi u timu, Simonović postigao je i treći gol ove sezone, za vodstvo svog tima. Rad je izjednačio preko Keče samo osam minuta kasnije. Sredinom drugog dela usledio je veliki pad u igri Kragujevčana, što je domaćin iskoristio i za četiri minuta rešio pitanje pobednika.

U samom finišu susreta rezervni golman Radničkog, Marinković uspeo je da odbrani dva udarca i spreči još ubedljiviju pobedu Rada.

Rad – Radnički 1923 3:1 (1:1)

BEOGRAD
Pomoćni teren Rada.
Gledalaca: 150
Sudija: Jelena Ristić (Vrčin)
Žuti kartoni: Bajović (Rad), Maksimović (Radnički 1923)
Strelci: 0:1 Simonović 23, 1:1 Keča 31, 2:1 Petrović 73, 3:1 Keča u 77.minutu.

RAD: Živković (Dejanović), Bajović (Bogdanović), Milićević (Masal), NJ. Petrović, N. Petrović, Ibiši, Parađina (Stojanović), Riznić (Đorđević), Madžar (Sladaković), Keča, Lakčević (Ilić).

RADNIČKI 1923: Ristović (Marinković), Lepović, Božović, Šurlan (Milekić), Marković, Vranić, Simonović (Đaković), Arsenijević, Maksimović (Tatović), Ilić (Galjak), Obradović.

Igrač utakmice: Marko Keča (Rad).

I pored poraza pioniri Radničkog ostaju u vrhu tabele pionirkse lige sa 17 bodova. U narednom, 10. kolu izabranici trenera Darka Milisavljevića gostovaće u Novom Pazaru, ekipi Asa.

KARIŠIĆ ENIGMA ZA KADETE RADNIČKOG

Cela priča u duelu kadeta Radničkog i Rada bila je gotova za samo 12 minuta. Čast gostiju spasao je Lukić golom iz slobodnog udarca u 74.minutu utakmice.

Rad – Radnički 1923 4:1 (3:0)

BEOGRAD
Gledalaca: 200
Sudija: Stefan Petrović (Beograd)
Žuti karton: Bahun (Rad)
Strelci: 1:0 Karišić 11, 2:0 Lutovac 13, 3:0 Karišić 23, 4:0 Karišić 48, 4:1 Lukić u 74.minutu.

RAD: Savić (Grbić), Bahun, B. Spasojević (Matić), Alić, Ivanović (Trifunović), Košanin, Lutovac (Milojević), Veškovac ((Vulović), Cupač, Karišić (Nedović), Petrović (S.Spasojević).

RADNIČKI 1923: Najdanović (Miković), Obradović, Sočanac, Milutinović (Đukić), Perović, Dobrić, Lukić (Cvijović), Trajković, Ratković (Goljović), Milutinović (Kričković), Gavrović (Veselinović).

Igrač utakmice: Strahinja Karišić (Rad).

Radnički je ostao sa 11 osvojenih bodova i u sredini ligaške tabele. U narednom kolu Kragujevčane očekuje još jedno gostovanje, ponovo u Beogradu, a rival će biti Teleoptik.

Kragujevčani su veoma brzo potopljeni za samo 12. Minuta.Presudilo je prvo poluvreme kada je Rad stvorio nedostižnu prednost od 3:0.Proslavio se trostruki strelac Karišić koji je bio enigma za goste iz Kragujevca.