Pioniri Radnički-Foke u finalu

pioniri radnickog

U prvom polufinalu Prvenstva Srbije za pionire (dečaci do 15 godina), KK Radnički Foka je savladao novosadsku Vojvodinu 88:84 (19:25, 20:23, 27:16, 22:20), čime je omogućena borba za titulu državnog prvaka.

Prvi period je pripao Novosađanima 19:25, posle firuiznog početka i serije 11:0. Međutim, već u 12. minutu poenima Jovičića (2+1) Kragujevčani prilaze na „jedan posed“ – 24:27, od kada se vodila rovovska borba. U 15. minutu isti igrač donosi vođstvo Šumadinaca u drugoj deonici 14:8 i prvi egal ove večeri 33:33. Završnica poluvremena ipak pripada ekipi iz Novog Sada, osvajaju četvrtinu 20:23, za prednost od devet poena posle 20 minuta – 39:48. U redovima ekipe Radnički Foka najbolji strelci bili su Jovičić – 14 i Glišović – 12, dok je u Vojvodini Obradović postigao 12 poena i bio MVP poluvremena.

Dva minuta nastavka bila su bez poena oba sastava, a onda mladi Šumadinci preuzimaju kontrolu. U 26. minutu poenima Simića (2+1) Radnički je prvi put vodio u polufinalu – 56:55. Isti igrač dva minuta kasnije donosi i 62:60 i održava prednost do kraja treće četvrtine – 66:64. Kragujevčani su bili ubedljivo bolji u ovom periodu 27:16.

Simić ostaje najpribraniji među Kragujevčanima na početku odlučujuće četvrtine, njegovim poenima Radnički Foka ima prvi put četiri poena prednosti – 70:66, da bi asistencijom za tri poena Popovića iskreirao i vođstvo 78:72 u 35. minutu. To je primoralo Novosađane na tajm-aut, nakon čega se vraćaju u meč – 80:77, pa na predah odlaze i Kragujevčani. Dramatičnu penal-završnicu otvaraju Glišović i Jovičić koji stvaraju prednost 84:80, a istom merom uzvraćaju Matović i Obradović za 84:83 na isteku 39. minuta. Jovičić još jednom sa linije slobodnih bacanja vodi svoju ekipu na 86:83, pa na 88:84, čime je obezbeđen ulazak u finale, bez poraza na turniru.

Košgeteri-junaci ovog trijumfa bili su: najkorisniji igrač polufinala Jovičić – 27 poena, osam skokova, 11 iznuđenih prekršaja, Simić – 23 poena i deset skokova, Glišović – 18 poena i deset skokova, Popović – 13 poena i devet skokova, a strelci su bili i: Nikolić – šest (uz 11 skokova) i Radojević – jedan.

Drugi polufinalni par završnog turnira čine C. zvezda i Zemun (igraju večeras od 20:30).

Meč za treće mesto na programu je u nedelju od 13 časova, a pitanje prvaka države među pionirskim sekcijama rešava se u finalu od 15 časova i 30 minuta. Sve utakmice igraju se u zemunskom SC Vizura Sport.

Izvor i foto: kkradnicki.rs