Pioniri Radničkog “održali čas“ vršnjacima iz Kruševca

Posle zimske pauze, nastavljeno je takmičenje u Pionirskoj ligi Srbije. “Đavolčići“ su u 18. kolu nadigrali vršnjake iz Kruševca i ubedljivo slavili sa 4:1.

Briljirao je Filip Đurović, koji se jednom upisao u strelce, a bio je i asistent kod preostala tri gola koja su postigli Kragujevčani.

Radnički je u vođstvo doveo štoper Marković preciznim udarcem glavom u 31. minutu, nakon slobodnog udarca koji je izveo ĐurovićNa 2:0 povećao je upravo Đurović u 53.minutu, posle dodavanja Ilića.

U 56. minutu na centaršut Đurovića odlično reaguje Ilić na drugoj stativi i povećava prednost domaćina. Na 4:0 povisio je Marković, koji se po drugi put na utakmici upisao u listu stralaca, a ponovo je asistent bio Đurović.

Samo dva minuta kasnije, posle greške golmana Radničkog Ristovića, Napredak je preko Jovanovića uspeo da ublaži poraz.

Radnički je trenutno šesti na tabeli sa 29 osvojenih bodova. U narednom kolu Kragujevčani putuju za Šabac, gde će odmeriti snage sa ekipom Savacijuma.

Radnički 1923 – Napredak 4:1 (1:0)

Prvi pomoćni teren: Čika Dače
Gledalaca: 50
Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac)
Žuti kartoni: Aleksijević, Arsenijević (Radnički 1923), Mitrović (Napredak)
Strelci: 1:0 Marković 31, 2:0 Đurović 53, 3:0 Ilić 56, 4:0 Marković 60, 4:1 Jovanović u 62.minutu.

RADNIČKI 1923: Ristović (Marinković), Lepović, Božović (Gajić), Vranić, Marković, Aleksijević (Milekić), Simonović (Tatović), Galjak (Arsenijević), Maksimović (Šurlan), Ilić (Petrović), Đurović.

NAPREDAK: Obradović (Mitić), Mitrović (Eregić), Milošević (Lepojević), Stojiljković, Kaličanin, Gašić (Janjić), Milanović, Sokolović (S.Tomić), Jovanović, Vukićević (A.Tomić), Marković (Petrović).

Igrač utakmice: Filip Đurović (Radnički 1923)