Pioniri Radničkog preokretom do nova tri boda

U vanrednom 21. kolu Pionirske lige Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 savladali su  na svom terenu vršnjake Rada sa 2:1 (0:1).

Ovo je bila još jedna pobeda Radničkog nad beogradskom ekipom iz gornjeg dela tabele. Kragujevčani su uspeli da preokretom dođu do sva tri boda, kao što su pobedili i Crvenu zvezdu na prethodnoj utakmici na domaćem terenu.

Pioniri Rada uspeli su da povedu preko Jovića, koji je uspeo da se snađe u petercu golmana Živaka u 33. minutu.

U 59. minutu Milutinović je, nakon nesportskog poteza Mihailovića oboren u šesnaestercu i iznudio penal, koji je Veselinović pretvorio u gol.

Do pobede Kragujevčani su došli nakon sjajnog udarca glavom Džamića, koji je doneo veliku pobedu Radničkom 1923.

Radnički 1923 – Rad 2:1 (0:1)

Prvi pomoćni teren Čika Dače
Gledalaca: 100
Sudija: Janković Marjan (Petrovac na Mlavi)
Žuti kartoni: Perović (Radnički 1923), Kilibarda (Rad)
Crveni karton: Mihajlovic (Rad) u 57. minutu
Strelci: 0:1 Jović u 33. minutu, 1:1 Veselinović u 59. minutu iz jedanaesterca, 2:1 Džamić u 73. minutu.

RADNIČKI 1923: Živak, Todorović, Vasiljevic, Džamić, Perović, Ilić, Milutinović (Antonijević),  Žerađanin (Stojčevski), Goljović, Cvijović (Marković), Veselinović.

RAD: Mihailović, Mihajlović, Kilibarda, Đokić, Živković, Košanin, Mijajlović (Gluščević), Stojanović, Jović, Blagojević (Paranos), Trifunović (Slavić).

Igrač utakmice: Mihjlo Džamić (Radnički 1923)

Vodeća je Crvena zvezda sa 52, Partizan je drugi sa 44, OFK Beograd ima 42. Radnički sada ima 39 bodova i nalazi se na četvrtom mestu. Iza njega je AS sa 37 i utakmicom manje.

U sledećem kolu mladi Kragujevčani gostovaće devetoplasiranoj ekipi Čukaričkog.

Izvor: Željko Marinković