Pioniri Radničkog sa bele tačke do pobede nad Loznicom

Fudbaleri Radničkog 1923 savladali Loznicu 1919 sa 2:0, u utakmici 2. kola Pionirske lige Srbije.

Utakmicu su obeležila dva jedanaesterca koja su dosuđena domaćinu.

Prvo je u 26. minutu golman Loznice Manojlović u svom kaznenom prostoru faulirao MilovanovićaĐurović je preuzeo odgovornost izvođača najstrože kazne, ali mu je Manojlović odbranio udarac. Ipak, lopta se na nesreću golmana Loznice ponovo odbila do Đurovića, kome nije bilo teško da je iz drugog pokušaja pošalje u mrežu gostiju.

Domaći su duplirali vođstvo posle još jednog jedanaesterca dosuđenog u njihovu korist. Igrao se 78. minut kada je Đurović izveo korner, Marković šutirao glavom, a lopta pogodila igrača gostiju Lukića u ruku. Ovaj put siguran sa bele tačke bio je Ilić.

Treba napomenuti da se u 35. minutu utakmice povredio igrač Loznice Živanović, kome je stradao skočni zglob, nakon čega je završio u KC Kragujevac.

Pionire Radničkog narednog vikenda, baš kao i kadete, očekuje gostovanje u Kruševcu, ekipi Napretka.

Radnički 1923 – Loznica 1919 2:0 (1:0)

Prvi pomoćni teren: Čika Dače