Pioniri Radničkog upisali planiranu pobedu

Uz dosta muke pioniri Radničkog 1923 stigli su do pobede nad poslednjeplasiranom ekipom Smedereva (3:1), u utakmici 20. kola Pionirske lige Srbije.

Smederevci su prvi stigli do prednosti golom Petrovića u 33. minutu iz slobodnog udarca sa preko 20 metara. Lopta je udarila u prečku i završila u golu iznenadivši golmana Ristovića.

Puno napora domaći su utrošili da bi stigli do izjednačenja. U tome su uspeli u finišu prvog poluvremena kada je u svom kaznenom prostoru Spasić startovao na Ilića, a sudija Nikitović pokazao na penal. Siguran izvođač najstrože kazne bio je upravo Ilić.

U drugom poluvremenu trener Kragujevčana Darko Milosavljević u igru ubacuje Arsenijevića, a Radnički postaje sve opasniji za go,l protivnika.

U 47.minutu nakon centaršuta Đurovića vođstvo domaćinu donosi Maksimović. Konačan rezultat postavio je rezervista Arsenijević golom u 76.minutu nakon prizemnog udarca u bliži golmanov ugao sa ivice šesnaesterca gostiju.

I pored pobede, Radnički je ostao na šestoj poziciji sa 35 bodova, a u narednom, 21. kolu gostovaće ekipi Brodarca na Novom Beogradu.

Radnički 1923 – Smederevo 3:1 (1:1)

Prvi pomoćni teren: “Čika Dače“.
Gledalaca: 50.
Sudija: Ivan Nikitović (Čačak)
Žuti kartoni: Đurović (Radnički 1923), Marinković, Spasić (Smederevo)
Strelci: 0:1 Petrović 33, 1:1 Ilić 40. (iz jedanesterca), 2:1 Maksimović 47, 3:1 Arsenijević u 76.minutu.

RADNIČKI 1923: Ristović (Marinković), Lepović, Božović (Tatović), Šurlan, Marković (Milikić), Aleksijević, Simonović (Petrović), Galjak (Arsenijević), Maksimović (Mitrović), Ilić (Đaković), Đurović.

SMEDEREVO: M.Marković (Branković), Spasić, Petrović, Mitrović, S.Stojčić, N.Marković (Ivković), Marinković (Radojević), A.Stojčić, Najdanović, Stoiljković, Pavlović (Lazarević).

Igrač utakmice: Ognjen Ilić (Radnički 1923)

Izvor: Željko Marinković