Pionirke Radničkog poražene na startu finalnog turnira u Nišu

Pionirke Radničkog-KoraćPionirke ŽKK Radnički porazom su započele finalni turnir prvenstva Srbije, koji se od 14. do 17. aprila održava u Nišu. Ekipa Radivoja Koraća iz Beograda bila je bolja od izabranica trenera Darka Brajkovića u prvom kolu B grupe i slavila rezultatom 81:50 (22:8, 21:8, 17:13, 21:21).

Već nakon prvih dvadeset minuta susreta bilo je jasno da će Beograđanke upisati pobedu nad svojim vršnjakinjama iz Kragujevca. Košarkašice Radničkog probudile su se tek u završnih deset minuta, kada je pitanje pobednika već uveliko bilo rešeno.

Kragujevčkom timu nije pomoglo ni sjajno izdanje Nevene Vučković, koja je ubacila čak 26 poena, uz 13 skokova i 5 ukradenih lopti. Na drugoj strani, dvocifren učinak zabeležile su Marta Čelebić sa 17 i Katarina Dešić sa 14 postignutih poena.

„Uplašeno smo ušli u utakmicu, što je rezultovalo velikom razlikom na kraju. Loše smo se kretali u odbrani i nismo otvarali kontranapade, tako da je ova razlika sasvim opravdana. Čestitam protivničkoj ekipi na pobedi, a mi ćemo pokušati da se što pre konsolidujemo za narednu utakmicu.“ – izjavio je trener Radničkog Darko Brajković po završetku meča.

Pionirke RadničkogPionirke Radničkog pred početak turnira u Nišu

Pred pionirkama Radničkog su još dva meča u grupnoj fazi turnira. Sutra od 18 časova protivnik će im biti domaći Student, dok će u subotu, od 18.30h, odmeriti snage sa ekipom Čelareva.

Inače, na turniru učestvuju još četiri ekipe, koje su svrstane u „A grupu“, a to su: Partizan 1953, Titel, Pazar i Vojvodina. Sve utakmice grupne faze igraju se u sali OŠ „Duško Radović“.

Pobednici grupa igraće veliko finale u nedelju od 14 časova u niškom „Čairu“, dok će drugoplasirani timovi iz obe grupe igrati za treće mesto u takozvanom „malom finalu“, koje je na programu takođe u nedelju, ali od 12 časova.