Pobeda Ekonomca na oproštaju od Lige šampiona

Kragujevački Ekonomac savladao je poljskog prvaka Rekord Bjelsko-Bjalu u poslednjoj utakmici na turniru Elitne runde Lige šampiona u Barseloni – 8:4 (4:1). Na taj način je srpskom šampionu pripalo treće mesto na turniru iza domaćina Barselone i ruske Ugre.

U utakmici za prestiž Kragujevčani su pokazali da su ipak bolji tim od poljskog šampiona, koji je prvi došao do vođstva pogotkom Bondara u 5. minutu susreta. Uzvratili su „studenti“ u 7. minutu, kada je oporavljeni Tales na asistenciju Vitora Uga izjednačio rezultat.

Potom je na scenu stupio fantastični Divanei, koji je u roku od deset minuta upisao het-trik i omogućio svom timu ubedljivih 4:1 na poluvremenu.

Već na samom startu drugog dela igre novi peh za Poljake. Pavlovski je zbog namernog igranja rukom zaradio isključenje, a Igor dobio priliku da sa šest metara uveća prednost svog tima. Bivši as Barselone nije bio precizan u ovoj situaciji, ali se nedugo zatim iskupio i sa dva uzastopna pogotka doneo srpskom šampionu ubedljivo vođstvo od 6:1.

U 29. minutu Tales se po drugi put upisao u listu strelaca, a potom je došlo do opuštanja u redovima Ekonomca, što su Poljaci iskoristili da smanje na 7:3. U 34. minutu Rajčević postiže i osmi gol za srpskog šampiona, da bi konačan rezultat par sekundi kasnije postavio Bondar svojim drugim pogotkom na utakmici.

REKORD BJELSKO-BJALA – EKONOMAC 4:8 (1:4)

BARSELONA
DVORANA:
„Blaugrana“.
SUDIJE:
Eduardo Fernandeš Koeljo, Migel Kastiljo (obojica iz Portugala) i Anđelo Galante (Italija).
STRELCI: 1:0 Bondar u 5, 1:1 Tales u 7, 1:2 Divanei u 8, 1:3 Divanei u 12, 1:4 Divanei u 17, 1:5 Igor u 21, 1:6 Igor u 27, 1:7 Tales u 29, 2:7 Surmijak u 30, 3:7 Marek u 33, 3:8 Rajčević u 34, 4:8 Bondar u 34. minutu.
CRVENI KARTON: Poplavski u 21. minutu.
NAGOMILAVANJE PREKRŠAJA: Rekord Bjelsko-Bjala 3 (1+2), Ekonomac 5 (4+1).

REKORD BJELSKO-BJALA: KALUŽA, POPLAVSKI, BUDNIJAK, MAREK, BONDAR, Kubik, Surmijak, Dudek, Bjel, Gasijor, Lasak, Janovski, Navrat. Trener: Andžej Šlapa.

EKONOMAC: ANTONIĆ, IGOR, DIVANEI, VITOR UGO, TALES, Perić, Matijević, Rnić, Sorokin, Rajčević, Milanović, Momčilović. Trener: Predrag Rajić.

Prvo mesto na turniru, a ujedno i plasman na fajnal-for obezbedila je Barselona, koja je u odlučujućem duelu pobedila rusku Ugru sa 2:0 (1:0).

Pored Katalonaca, na završnom turniru igraće i kazahstanski Kairat, lisabonski Sporting i branilac trofeja španski Inter Muvistar.